Pomoc psychologa online

Jak pokazuje doświadczenie, są osoby, które odczuwają potrzebę pracy nad sobą, konsultacji albo terapii, jednak stan zdrowia im na to nie pozwala, w pobliżu brakuje odpowiedniej placówki bądź sprawdzony, polecony przez kogoś specjalista znajduje się zbyt daleko od miejsca zamieszkania. Tych z Państwa, którzy znajdują się w takiej sytuacji i nie mogą przybyć do nas osobiście, zapraszamy do kontaktu zdalnego z naszymi terapeutami, najczęściej przy wykorzystaniu programów Skype lub Zoom. Praktyka nauczyła nas, że sesje na odległość mają taką samą wartość i służą podobnie, jak spotkania twarzą w twarz, jednak charakteryzują się większą dostępnością dla wielu osób potrzebujących pomocy psychologa.

Jaki rodzaj terapii może odbyć się w formie online?

 • psychoterapia indywidualna online
 • terapia dla par online
 • terapia rodzinna online
 • terapia dzieci i młodzieży online
 • konsultacja rodzicielska online
 • wsparcie okołorozwodowe online

REZERWUJ WIZYTĘ

JAK WYGLĄDA PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA ONLINE?

Aby skorzystać z pomocy psychologa online, prosimy kontakt z nami lub samodzielne zarezerwowanie wizyty wybierając usługę, która Państwa interesuje z dopiskiem „online”.

W następnej kolejności otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem założenia wizyty (jeśli podasz swój adres mailowy) oraz kwotą do zapłaty. Wpłaty za wizytę u psychologa online należy dokonać przed umówionym terminem na konto ośrodka:

Dane do przelewu: 15 1140 2004 0000 3402 7777 9670 HOLIPSYCHE Joanna Józefowicz
W tytule przelewu należy wpisać: datę konsultacji online oraz nazwisko terapeuty.
Prosimy niezwłoczną informację na adres kontakt@holipsyche.pl, jeżeli życzą sobie Państwo wystawienie faktury.

W kolejnym kroku otrzymają Państwo od nas informację z formą wizyty (Skype lub Zoom) oraz namiary na terapeutę. Terapia online może być jednorazowa z kontynuacją w ośrodku lub może być stałą formą psychoterapii.

Odpowiadając na zmieniające się potrzeby oraz oczekiwania naszych pacjentów Gabinet Psychoterapii HOLISPYCHE rozszerzył zakres usług o psychoterapię online. Psychoterapia online to usługa terapeutyczna skierowana do osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą skorzystać z terapii realizowanej stacjonarnie. Psychoterapia online to forma wsparcia psychologicznego, lecz przy wykorzystaniu narzędzia zdalnego komunikowania się, np. Skype. W ramach terapii psychoterapeuta kontaktuje się z Pacjentem online i przeprowadza terapię na zasadach zbliżonych do terapii stacjonarnej. Podstawową różnicą jest tu więc miejsce odbywania spotkania terapeutycznego, które Pacjent może odbyć w zaciszu własnego domu.

Skuteczna psychoterapia przez Skype z dowolnego miejsca

Zdaniem wielu ekspertów psychoterapia online odznacza się wysoką skutecznością właśnie dlatego, że odbywa się w komfortowych dla Pacjenta warunkach. W zaciszu własnego domu
Pacjent jest mniej zestresowany zaistniałą sytuacją, dzięki czemu łatwiej mu się otworzyć, a sama psychoterapia przebiega znacznie sprawniej. Dotyczy to oczywiście osób, które mają w domu odpowiednie warunki do partycypacji w terapii. W przeciwnym wypadku niezbędna jest forma stacjonarna, w której to gabinet psychoterapeuty zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto zdecydować się na wizytę u psychologa online?

Terapia, w ramach której psychoterapeuta kontaktuje się z pacjentem online może stanowić zamiennik dla tradycyjnej terapii stacjonarnej lub jej uzupełnienie. Względem tradycyjnej terapii psychologicznej w gabinecie, spotkanie z psychoterapeutą za pośrednictwem Skype wykazuje się wieloma korzyściami. To właśnie ze względu na wszelkie pozytywne aspekty, coraz więcej Pacjentów decyduje się na psychoterapię w formie online. Zaletą wykorzystywania środków porozumiewania się na odległość w psychoterapii jest możliwość kontynuowania leczenia niezależnie od tego, gdzie w danym momencie znajduje się pacjent. Dotyczy to także stanu zdrowia, który nie sprzyja osobistemu spotkaniu z psychoterapeutą. Wśród licznych atutów spotkań online przez Skype czy inne medium można wymienić również:

 • oszczędność czasu i środków pieniężnych związanych z dotychczasowymi dojazdami,
 • elastyczność w doborze terminów,
 • wspomniana nieograniczona dostępność terytorialna – możliwość skorzystania z psychoterapii przez Skype w dowolnym miejscu, np. za granicą, podczas wyjazdu służbowego czy na wakacjach,
 • możliwość zachowania dyskrecji,
 • wysokie poczucie komfortu i bezpieczeństwa,
 • poufność i bezpieczeństwo danych oraz wygodne formy płatności.

Psychoterapeuta online – terapia Warszawa i okolica

Do skorzystania z terapii online zachęcamy przede wszystkim pacjentów z terenu miasta Warszawa lub okolic – dzięki temu sytuacje, w których zalecany będzie kontakt osobisty z terapeutą lub odbycie spotkania stacjonarnego również będą dla Państwa możliwe. Jednak jeśli decydują się Państwo na pomoc konkretnego psychologa i są przekonani, że forma psychoterapii online jest dla Państwa – zapraszamy pacjentów z całego świata.

Zapisy na psychoterapię online przyjmujemy w rejestracji Centrum HOLISPYCHE.
Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z tej formy terapii zapraszamy do kontaktu.

ZAPISZ SIĘ

Terapeuci prowadzący tą terapię: