Psychoterapia seksuologiczna

Seksualność to jeden z ważniejszych obszarów. Kiedy na tym polu wszystko działa tak, jak powinno, czujemy się spełnieni. Natomiast, gdy to, co dzieje się w sypialni, nie daje satysfakcji czy wręcz przysparza problemów, jakość życia spada i to nie tylko bezpośrednio w wymiarze seksualnym, zazwyczaj ma to wpływ również na inne obszary funkcjonowania człowieka. Tych z Państwa, którzy doświadczają trudności albo po prostu chcą poprawić jakość życia seksualnego, zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami.

REZERWUJ WIZYTĘ

  • trudności relacyjne (problemy w nawiązywaniu kontaktów, satysfakcjonujących relacji seksualnych, blokady komunikacyjne)
  • zaburzenia seksualne (zaburzenia erekcji, bolesność podczas stosunku, wytrysk przedwczesny, zaburzenia orgazmu itp.)
  • brak lub utrata potrzeb seksualnych, nadmierny popęd seksualny
  • uzależnienia w sferze seksualnej (pornografia, przymusowe zachowania seksualne, cyberseks)
  • brak akceptacji własnej orientacji, problemy z ujawnieniem własnej orientacji oraz przygotowanie do ujawnienia własnej orientacji
  • pomoc ofiarom zgwałceń, molestowania
  • terapia dla par
  • terapia osób w okresie dojrzewania
  • wsparcie osób, które chcą się rozwijać i przeżywać doświadczenia seksualne lepszej jakości.

To z pewnością nie wszystkie zagadnienia, wymagające pomocy specjalistycznej. Zapraszamy na sesję konsultacyjną osoby, które czują, że ich życie erotyczne nie jest takie, jak chciałyby, żeby było, zarówno przechodzących kryzysy, jak i poszukujących inspiracji czy rozwoju.

PSYCHOTERAPIA SEKSUOLOGICZNA

Istotnym etapem w dążeniu do poprawy zdrowia seksualnego jest podjęcie decyzji o udaniu się na terapię. Psychoterapia seksuologiczna obejmuje szereg działań w ramach terapii indywidualnej lub par, które mają na celu poprawę jakości życia seksualnego Pacjenta. Tego typu terapię prowadzić może psycholog lub seksuolog, który ukończył studia seksuologiczne oraz lekarz posiadający specjalizację z seksuologii. Warto zaznaczyć, że praca seksuologa nie ogranicza się jedynie do kwestii związanych ze współżyciem seksualnym. Seksuolodzy pomagają Pacjentom zrozumieć swoją orientację i tożsamość płciową, pogodzić się z nimi i zrozumieć kim naprawdę się jest.

Jak wygląda psychoterapia seksuologiczna?

Seks to sfera życia, która jest silnie powiązana jest ze zdrowiem fizycznym, emocjonalnym i psychospołecznym. Jakość życia seksualnego ma istotny wpływ na relacje i szczęście. Seksuolodzy pomagają Pacjentom przezwyciężyć problemy, które swoje podłoże mogą mieć zarówno w czynnikach biologicznych, jak i również psychogennych. Praca ze specjalistą, jakim jest psycholog-seksuolog umożliwia w efekcie odzyskanie aktywnego życia seksualnego.

Pierwsza wizyta u seksuologa to wnikliwa konsultacja obejmująca badanie lekarskie i psychologiczne. Kolejnym krokiem jest diagnoza i  opinia na temat przyczyn zaburzeń. Na tej podstawie seksuolog wybiera rodzaj i metodę leczenia. Podczas psychoterapii seksuologicznej, seksuolodzy ograniczają się jedynie do rozmowy, która po rozpoznaniu źródła problemów, koncentruje się na analizie objawów i nieuświadomionych konfliktów.

Dobry seksuolog – Warszawa

W celu poprawy jakości życia seksualnego, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy dobrego seksuologa. Zrozumienie i radzenie sobie z problemami związanymi z seksem wymagają dużej wrażliwości i empatii. Dobry seksuolog to osoba doświadczona i wykwalifikowana, która traktuje wszelkie zaburzenia jako sprawy niezwykle trudne i złożone. Na każdym etapie psychoterapii seksuologicznej wykazuje się więc wyrozumiałością – pomaga przełamać wstyd i odkryć przyczyny niezadowolenia, zaproponować rozwiązania, a w efekcie osiągnąć cel wspólnie obrany podczas sesji konsultacyjnej.

Jeżeli szukają Państwo dobrego seksuologa na terenie miasta Warszawa – serdecznie zachęcamy do umówienia się na sesję konsultacyjną w Centrum HOLIPSYCHE. Wspólnie znajdziemy podłoże problemu oraz ustalimy rodzaj i czas trwania psychoterapii seksuologicznej. Pacjentów zainteresowanych spotkaniem z seksuologiem zapraszamy do kontaktu.

ZAPISZ SIĘ

Terapeuci prowadzący tą terapię: