Rafał Wardowski

Rafał Wardowski

Rafał Wardowski

Lokalizacja: Pl. Lelewela 2 oraz ul. Kozietulskiego 1/2
ZAPISZ SIĘ

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA DOROSŁYCH, TERAPIA PAR

Jestem psychoterapeutą, trenerem. Pracuję w nurcie Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Posiadam uprawnienia Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu do prowadzenia terapii indywidualnej i pracy z grupami pod superwizją.Od lat młodzieńczych interesuje mnie możliwość przemiany człowieka. Oprócz psychoterapii interesuję się filozofią i duchowością.

Z wykształcenia akademickiego jestem filozofem. Ukończyłem kurs trenerski w pracowni Novo. Jestem zaangażowany w edukację. Pracuję warsztatowo. Prowadzę warsztaty z filozofii, komunikacji, umiejętności społecznych oraz efektywnej nauki. Prowadzę tutoring dla nastolatków, wspierając ich w procesie rozwojowym. Wykształcenie filozoficzne i doświadczenie pracy z grupą jako trener profilaktyki i dramy dają mi szerokie spojrzenie na rozwój człowieka. Odbyłem także liczne wolontariaty i projekty dla osób z niepełnosprawnością.

W procesach terapeutycznych cenię sobie podejścia humanistyczne. Interesuję się psychologią głębi. Fascynuje mnie świat emocji, snów i nieświadomości. Proces terapeutyczny rozumiem jako poszukiwanie znaczenia i sensu codziennych problemów. Otwartość, akceptacja i wzrost świadomości dają możliwość głębszego rozumienia siebie i integracji własnych doświadczeń. Człowiek to nieustanny proces, który dzięki uważności i zaangażowaniu, może stać się bardziej samoświadomy, spełniony i wolny. Droga w stawaniu się sobą nie jest łatwa, dlatego często potrzebujemy wsparcia innych, czasem również w ramach psychoterapii.

Motto, które inspiruje mnie w terapii: Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. (Carl Gustav Jung)

W psychoterapii szczególnie pracuję z:

  • osobami doświadczającymi lęku, stresu, zagubienia czy smutku
  • osobami doświadczającymi niskiego poczucia wartości
  • osobami, które szukają możliwości przemiany siebie i rozwoju własnych potencjałów
  • osobami w kryzysach rozwojowych i w sytuacji kryzysu egzystencjalnego (trudności relacyjne, zawodowe, sytuacje graniczne, śmierć bliskich itp.)
  • osobami, które wchodzą w dorosłość i potrzebują wsparcia
  • rodzicami dzieci i nastolatków, potrzebujących wsparcia w obszarze zrozumienia etapów rozwojowych dzieci i w trudnościach w relacjach z dzieckiem
  • parami, które są w kryzysie, poszukują wspólnego zrozumienia, pogłębienia relacji bądź są w procesie rozstania

Nieustannie rozwijam się przez szkolenia i kursy, a także biorę udział w superwizjach indywidualnych i grupowych.