Grupy i warsztaty terapeutyczno-rozwojowe – Warszawa

Zastanawiacie się czasem dlaczego terapia grupowa jest tak popularna? Od grup typu DDA po grupy rozwojowe czy leczenie uzależnień lub dla osób z ADHD – właściwie każdy jest w stanie znaleźć grupę dla siebie. Ale dlaczego grupa?

W grupie możemy uwolnić i odegrać swoje schematy, uprzedzenia, konflikty pierwotne i to, przed czym powstrzymujemy się w codziennym życiu i wśród bliskich. W grupie możemy eksperymentować z osobą, którą jesteśmy, chcielibyśmy być lub byliśmy i zrozumieć jak jesteśmy odbierani w każdej z form i jak wpływamy na otoczenie swoją postawą i zachowaniem – jakie skutki są naszych słów i reakcji?

Jakby to było powiedzieć dokładnie to, co mam na myśli bez ryzyka zostania wykluczonym przez grupę, od której zależy moje przetrwanie (tj. np. bliscy, praca, rodzina)?
Oczywiście na codzień zdarza nam się „stracić” kontrolę i odegrać pewne nie do końca społecznie akceptowalne schematy. W grupie jednak mamy zapewnioną bezpieczną emocjonalnie atmosferę oraz robimy to pod czujnym okiem terapeuty, który ma za zadanie moderować grupę i utrzymywać atmosferę wzajemnego zrozumienia, a także pomagać w regulacji emocjonalnej – coś, z czym wielu dorosłych ludzi w dzisiejszych czasach ma jednak problem.Czy to jednak znaczy, że terapia grupowa jest dla każdego? Niekoniecznie. Jak każda forma pomocy, po którą sięgamy należy skonsultować decyzję ze swoim terapeutą/lekarzem bądź osobą prowadzącą grupę.

Jeśli zastanawiasz się czy grupa terapeutyczna byłaby dla Ciebie odpowiednim wyborem na tym etapie życia – napisz do nas. Grupa terapeutyczna to optymalne rozwiązanie dla osób chcących lepiej poznać siebie i swoje schematy relacyjne. Jeśli chcesz dołączyć, skontaktuj się z nami.
Nawet, jeśli na codzień mamy poczucie, że nie możemy lub nie wypada się wyrazić i otworzyć, to podczas warsztatów mamy szansę puścić, otworzyć się i wejść w trudne tematy pod czujnym okiem doświadczonego terapeuty, który utrzyma atmosferę bezpieczeństwa i intymności.

INFORMACJE O BIEŻĄCYCH WYDARZENIACH