Leczenie uzależnień – Warszawa – Żoliborz

Bycie uzależnionym oznacza, że dana osoba odczuwa silną potrzebę zażywania jakiejś substancji lub wykonywania czynności, nie jest w stanie się bez czegoś obejść. A więc sięga po narkotyki, leki, alkohol, papierosy, oddaje się hazardowi, oglądaniu Internetu czy zatraca w seksie – żeby przytoczyć najczęściej spotykane przykłady. Krok po kroku substancja czy zachowanie coraz bardziej wymyka się spod kontroli i przejmuje władzę, to nie osoba ma nałóg, ale nałóg ma człowieka. Na Żoliborzu działa nasz ośrodek terapeutyczno-rozwojowy, który zajmuje się leczeniem uzależnień, oferując pomoc w uzależnieniu osobom potrzebującym wsparcia.

REZERWUJ WIZYTĘ

UZALEŻNIENIE WYRAŻA SIĘ W DWOJAKI SPOSÓB: FIZYCZNIE I PSYCHICZNIE

Fizjologicznie jest to problem stosunkowo łatwy do rozwiązania. Przy dzisiejszym stanie wiedzy medycznej wyspecjalizowane placówki dosyć skutecznie pomagają wyjść z nałogu na tym poziomie. Inaczej sprawa ma się z uzależnieniami w wymiarze psychicznym. Tutaj pojawia się miejsce dla psychologa i terapii, ponieważ, aby poradzić sobie z problemem, który objawia się sięganiem po substancje czy zachowania, potrzeba zrozumieć jego podłoże, to, z czego on wynika, co daje, w jakim kontekście się pojawia i wiele, wiele innych. Pomoc w uzależnieniu to zazwyczaj ustalenie „o czym jest ten nałóg”, a w konsekwencji, w jaki sposób skutecznie można sobie z nim poradzić, wymaga regularnej pracy ze specjalistą, często korzystna jest też praca w grupie. Leczenie uzależnień to długa i intensywna praca nad sobą.

Często spotykane zagadnienia w pracy z uzależnieniami:

  • uzależnienia od substancji (nikotyna, alkohol, narkotyki, jedzenie itp.)
  • uzależnienia od Internetu
  • uzależnienia sfery seksuologicznej
  • uzależnienia od pracy
  • uzależnienia od zakupów
  • uzależnienia od dbałości o ciało (solaria, tężyzna fizyczna itp.)

Terapia alkoholowa – Warszawa

Alkoholizm uznawany jest za chorobę przewlekłą, co oznacza że nie stanowi problemu, który można wyleczyć, lecz jedynie zatrzymać. Choroba alkoholowa wywołuje szereg negatywnych skutków dla zdrowia fizycznego i psychicznego Pacjenta, a także sfer społecznych i socjalnych. Warunkiem koniecznym do wyjścia z choroby, jest przede wszystkim uznanie jej za szkodliwą. Terapia alkoholowa ma za zadanie odsłonić wszelkiego rodzaju mechanizmy uświadamiające Pacjenta o zagrożeniach wynikających z alkoholizmu, a także dostarczyć potrzebnego wsparcia w radzeniu sobie z głodem alkoholowym.

Terapia alkoholowa składa się z psychoterapii indywidualnej i grupowej, które skutecznie przygotowują do dalszej samodzielnej walki. Pacjentów cierpiących z powodu alkoholu i szukających pomocy dla siebie i swoich bliskich, zapraszamy do współpracy. Terapia alkoholowa jaką przeprowadzamy w naszych gabinetach w Warszawie umożliwia skuteczne leczenie uzależnienia od alkoholu. Zapewniamy komfortowe warunki, a przede wszystkim w pełni profesjonalną terapię alkoholową, która pomaga stanąć na nogi i cieszyć się życiem.

Terapia uzależnień – ośrodek terapeutyczno-rozwojowy HOLIPSYCHE

Leczenie uzależnień to wyjątkowo delikatne i wymagające ogromnej wiedzy oraz zaangażowania zadanie. Leczenie uzależnień ściśle uzupełnia psychoterapia przeprowadzana przez doświadczonych specjalistów. Pomoc w uzależnieniu to proces, na który składa się wieloetapowa praca ze specjalistą. Zakres problemów, z którymi pomaga wygrać terapia uzależnień, jest bardzo szeroki i dotyczy nie tylko najpopularniejszych używek, ale także gadżetów elektronicznych czy pracy. Oznacza to, że należy pozostać czujnym zwłaszcza na niepokojące sygnały wysyłane przez dzieci czy młodzież. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte i poprowadzone leczenie pomaga zrozumieć sedno problemu, w jakim kontekście on się pojawia, jakie konsekwencje niesie za sobą. Wszystkich Państwa, których dotyczy temat leczenia uzależnień, zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów, aby ustalić tryb i zakres pracy w indywidualnej perspektywie. Znajdziecie nas Państwo na Żoliborzu. Zapraszamy osoby z całej Warszawy.

ZAPISZ SIĘ

Terapeuci prowadzący tą terapię: