Grzegorz Giertner

Lokalizacja: środy i piątki Pl. Lelewela 2; wtorki – ul. Kozietulskiego 1 lok.2

PSYCHOTERAPEUTA – TERAPIA INDYWIDUALNA, TERAPIA PAR

ZAPISZ SIĘ

W moim podejściu wykorzystuje pracę opartą na relacji terapeutycznej, mindfulness, pracę z symptomem cielesnym, ruchem, snami, relacjami i konfliktem.

Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają trudności w relacjach, zmagają się z silnymi emocjami, obniżonym nastrojem, depresją, doświadczają nadmiernego napięcia i lęku, przeżywają kryzys w życiu osobistym, cierpią z powodu uzależnienia, samotności, niezrozumienia, wstydu, poczucia winy, nadmiernej złości, frustracji, pustki.

Towarzyszę osobom z poczuciem ciągłego stresu, napięcia, rozdrażnienia, przechodzącym kryzys w relacjach lub żałobę, mającym zaniżoną samoocenę doświadczającym poczucia niemocy, braku wpływu na własne życie, chcącym lepiej zrozumieć siebie, swoje uczucia i potrzeby.

Pomagam w  zwiększeniu świadomości i kontaktu z wewnętrznym potencjałem aby ułatwiać kreowanie przemiany.

Kwalifikacje i doświadczenie

Posiadam uprawnienia psychoterapeuty w trakcie szkolenia Processwork UK w Londynie z akredytacją i superwizją UKCP oraz Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu (PTPP) należącego do Polskiej Rady Psychoterapii.

Odbyłem szkolenie Podstaw Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie.

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Mam długoletnie doświadczenie jako aktor, instruktor jogi oraz menadżer grupy teatru ruchu z występami w Polsce, na Bliskim Wschodzie i w Wielkiej Brytanii.

Nabyłem doświadczenie w pracy klinicznej oraz podejściu zorientowanym na osobie pracując z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz z osobami z zaburzeniami zdrowia psychicznego w Edynburgu – Szkocja. Kolejnym miejscem doświadczenia był Wiedeń Austria jako coach i konsultant wsparcia imigrantów.

Prywatnie

Jestem tatą dwóch nastoletnich córek.

Psychoterapia i psychoterapia on-line

Rozpoczęcie psychoterapii poprzedzone jest zawsze wstępną konsultacją. Służy ona zorientowaniu się w problemach i sytuacji zgłaszającej się osoby. Ustalany jest cel i kierunek pracy terapeutycznej oraz czas trwania terapii.

Czas trwania terapii:

Terapia może mieć charakter krótkoterminowy, nastawiany na rozwiązanie konkretnego problemu. Jest to kilka, kilkanaście sesji.

Może również być pracą długoterminową ukierunkowaną na szersze poznanie siebie, głęboką zmianę i rozwój osobisty.  Może trwać od kilku do kilkudziesięciu miesięcy.

Częstotliwość terapii:

Zwykle spotkania odbywają się raz w tygodniu. Możliwa jest bardziej intensywna praca dwa razy w tygodniu.

Terapia par

to propozycja dla osób, które:

– chcą poprawić swoją komunikację,

– chcą lepiej radzić sobie z trudnościami i konfliktami pojawiającymi się w związku,

– lepiej zrozumieć siebie i  swojego partnera.

Rozpoczęcie wspólnej terapii poprzedzone jest zawsze wstępnymi konsultacjami.  Służą one zorientowaniu się w problemach i sytuacji zgłaszającej się pary. Ustalany jest cel  i kierunek pracy terapeutycznej oraz czas trwania terapii.

Terapia prowadzona jest zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu oraz International Association for Process Oriented Psychology