PSYCHOTERAPEUTA – TERAPIA INDYWIDUALNA, TERAPIA PAR
W moim podejściu wykorzystuje pracę opartą na relacji terapeutycznej, mindfulness, pracę z symptomem cielesnym, ruchem, snami, relacjami i konfliktem.
Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają trudności w relacjach, zmagają się z silnymi emocjami, obniżonym nastrojem, depresją, doświadczają nadmiernego napięcia i lęku, przeżywają kryzys w życiu osobistym, cierpią z powodu uzależnienia, samotności, niezrozumienia, wstydu, poczucia winy, nadmiernej złości, frustracji, pustki.
Towarzyszę osobom z poczuciem ciągłego stresu, napięcia, rozdrażnienia, przechodzącym kryzys w relacjach lub żałobę, mającym zaniżoną samoocenę doświadczającym poczucia niemocy, braku wpływu na własne życie, chcącym lepiej zrozumieć siebie, swoje uczucia i potrzeby.
Pomagam w zwiększeniu świadomości i kontaktu z wewnętrznym potencjałem aby ułatwiać kreowanie przemiany.
Kwalifikacje i doświadczenie
Posiadam uprawnienia psychoterapeuty w trakcie szkolenia Processwork UK w Londynie z akredytacją i superwizją UKCP oraz Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu (PTPP) należącego do Polskiej Rady Psychoterapii.
Odbyłem szkolenie Podstaw Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie.
Z wykształcenia jestem pedagogiem. Mam długoletnie doświadczenie jako aktor, instruktor jogi oraz menadżer grupy teatru ruchu z występami w Polsce, na Bliskim Wschodzie i w Wielkiej Brytanii.
Nabyłem doświadczenie w pracy klinicznej oraz podejściu zorientowanym na osobie pracując z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz z osobami z zaburzeniami zdrowia psychicznego w Edynburgu – Szkocja. Kolejnym miejscem doświadczenia był Wiedeń Austria jako coach i konsultant wsparcia imigrantów.
Prywatnie
Jestem tatą dwóch nastoletnich córek.
Psychoterapia i psychoterapia on-line
Rozpoczęcie psychoterapii poprzedzone jest zawsze wstępną konsultacją. Służy ona zorientowaniu się w problemach i sytuacji zgłaszającej się osoby. Ustalany jest cel i kierunek pracy terapeutycznej oraz czas trwania terapii.
Czas trwania terapii:
Terapia może mieć charakter krótkoterminowy, nastawiany na rozwiązanie konkretnego problemu. Jest to kilka, kilkanaście sesji.
Może również być pracą długoterminową ukierunkowaną na szersze poznanie siebie, głęboką zmianę i rozwój osobisty. Może trwać od kilku do kilkudziesięciu miesięcy.
Częstotliwość terapii:
Zwykle spotkania odbywają się raz w tygodniu. Możliwa jest bardziej intensywna praca dwa razy w tygodniu.
Terapia par
to propozycja dla osób, które:
– chcą poprawić swoją komunikację,
– chcą lepiej radzić sobie z trudnościami i konfliktami pojawiającymi się w związku,
– lepiej zrozumieć siebie i swojego partnera.
Rozpoczęcie wspólnej terapii poprzedzone jest zawsze wstępnymi konsultacjami. Służą one zorientowaniu się w problemach i sytuacji zgłaszającej się pary. Ustalany jest cel i kierunek pracy terapeutycznej oraz czas trwania terapii.
Terapia prowadzona jest zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu oraz International Association for Process Oriented Psychology