Iwona Tarnowska

Lokalizacja: Plac Lelewela 2

TERAPIA INDYWIDUALNA DOROSŁYCH, TRENING ODDECHU, TRENING SAMOREGULACJI

ZAPISZ SIĘ

Jestem fizjoterapeutką, facylitatorką metody Aleksandra Lowen’a FSBA, w trakcie Szkolenia na psychoterapeutkę indywidualną w nurcie A.Lowen’a.

Pracuję z osobami, które zmagając się z różnymi trudnościami ucieleśniają emocje i doświadczają symptomów chorób psychosomatycznych a także z osobami, które nie czują swojego ciała czy wręcz je odrzucają, co może przejawiać się autoagresją.

Fascynuje mnie praca z grupą, którą opieram o metodę A. Lowen’a, treningi oddechowe wg Metody Butejki. Prowadzę również autorskie programy uruchamiające fizjologiczne procesy samoregulacji.

20-letnie doświadczenie w pracy fizjoterapeutycznej z pacjentami, wsłuchiwanie się w ich historie życiowe i praca na tkankach doprowadziły mnie do wniosku, że nawet najbardziej trafiona diagnoza fizjoterapeutyczna i leczenie nie uleczą bólu tkanek, gdy relacja człowieka z samym sobą jest bolesna. Stąd decyzja o kolejnym kierunku kształcenia, który jest dla mnie naturalną ciągłością rozwoju zawodowego i siebie samej.

Psychoterapia poprzez ciało metodą Aleksandra Lowen’a stwarza przestrzeń na pracę z osobami doświadczającymi trudności w różnych obszarach oswajając wewnętrzny ból, z którym tak wielu z nas się zmaga.

To, jaki dialog wewnętrzny ze sobą prowadzimy oraz jak traktujemy nasze ciała, jest często odzwierciedleniem tego, jak pielęgnowano nasze ciała i stany emocjonalne w dzieciństwie.

Poznanie swojej historii zapisanej w ciele, nierozwiązanych konfliktów, oswojenie wypartych, stłumionych treści, to proces, który pomaga nam bardziej zrozumieć siebie dzisiaj i zbudować wspierającą relację z samym sobą. Daje to szansę na wyjście ze stanu ciągłej gotowości, przetrwania czy zamrożenia w stan poczucia wewnętrznego bezpieczeństwa.

W codziennej praktyce terapeutycznej fascynuje mnie to, ile nasze ciało ma mechanizmów samoregulacji, które z kolei wpływają na naszą psychikę. Tworzy to przestrzeń na odzyskiwanie siebie, swojej żywotności, seksualności, gracji w ruchach, uwalnianie oddechu, przywracanie siły głosowi, poczucie sprawczości czy regulowanie emocji w trudnych sytuacjach życiowych.

Jestem członkinią zespołu Centrum Konsultacyjnego Akmed, gdzie poprzez autorskie programy pracy z ciałem „Moje powroty do ciała”, wspieram procesy terapeutyczne z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Praca pod superwizją dr Bohdana Woronowicza.

Od ponad 20 lat ćwiczę tai-chi, jestem instruktorką Calligraphy Health System oraz pracuję Metodą Butejki. Stało się to bazą do tworzenia autorskich warsztatów samoregulacji, łączących medytację w ruchu z fizjoterapią i gruntownym czuciem ciała wg Lowena.

Na codzień prowadzę własną praktykę zawodową jako psychoterapeutka lub fizjoterapeutka, w zależności od kontraktu, jaki zawieram z pacjentem, gdyż nie jest wskazane łączenie pracy psychoterapeutycznej z fizjoterapeutyczną.

Poza pracą mam wiele fascynacji, które przynoszą mi frajdę w życiu i są źródłem samoregulacji, m.in. przyroda i jej wszelkie przejawy w tym rośliny doniczkowe i uprawianie ogrodu, narciarstwo biegowe, strzelectwo sportowe, spacery po lesie i górach .

Jestem matką nastolatka.

Kwalifikacje zawodowe (chronologicznie w dół):

  • Psychoterapia poprzez ciało – praca pod superwizją, w trakcie Szkolenia na psychoterapeutę w nurcie Analizy Bioenergetycznej Florida Society Bioenergetic Analysis
  • Metoda Buteyko – Patrick McKeown, International Buteyko Clinic
  • Facylitatorka psychoterapii poprzez ciało w nurcie Aleksandra Lowena FSBA
  • Instruktorka Calligraphy Health System – Master Zen Hua Yang
  • Mgr Fizjoterapii – nr prawa wykonywania zawodu 37914