Każdy ma potrzeby, trudno ich nie mieć. Czasami jednak zdarza się tak, że chodzimy po świecie z wszechobecnym, uparcie nie dającym się zaspokoić łaknieniem. Coś w środku woła, krzyczy o nakarmienie, brak sytości, na który nie ma ukojenia, domaga się więcej, wciąż więcej, jeszcze! Osoba, przeżywająca tego typu proces zazwyczaj na różne sposoby szuka pokarmu dla swoich tęsknot: angażuje się w nieodpowiednie związki byleby tylko ktoś był, kupuje za dużo i zbyt drogo, w ekscytacji zakupowej doznając chwilowego zaspokojenia, je za szybko i za dużo, próbując zagłuszyć głód, który wcale nie jest głodem żołądka lecz emocjonalnym, stara się i daje z siebie nazbyt wiele w nieuświadomionej nadziei, że druga strona odpłaci przynajmniej tym samym a może i bardziej, jest dobra i miła, bez śladu agresji, tyle, że nie w sposób naturalny a w wyniku lęku, że jej impulsy zostaną ukarane. To kilka, wybranych z życia przykładów zjawiska, mamy świadomość, że wielkie potrzebowanie przejawia się na bardzo wiele jeszcze innych sposobów, jak również, że nie bierze się znikąd, wynika z różnego trudnych, zubażających doświadczeń, kiedyś na tyle częstych i doniosłych, że z reakcji na sytuację zmieniły się w stały sposób podejścia do życia, ludzi, świata i siebie.

Zapraszam na warsztat wyjazdowy w Nowym Kawkowie, podczas którego będziemy zajmować się naszymi wewnętrznymi głodami i spragnieniem, opiekować się sobą, troszczyć i doświadczać karmienia, tak, aby pustka w środku mogła zostać przeżyta i choć trochę nasycona. Czy to się uda? Możemy mieć nadzieję, jak ktoś celnie powiedział: „Nie możesz dostać wszystkiego, czego potrzebujesz, ale możesz otrzymać o wiele więcej niż kiedykolwiek dostałeś”

Warsztat skierowany jest do osób, które:

– wydaje im się, że muszą zasłużyć, aby ich ktoś lubił, kochał,
– obawiają się porzucenia,
– czują się słabe i są tym zawstydzone,
– przeżywają samotność i wyobcowanie,
– skrywają pokłady smutku, lęku i złości,
– biorą na siebie zbyt dużo odpowiedzialności
– czują się wciąż nienakarmione i nie mogą się nasycić,
– zbyt często wpadają w bierność, wycofanie,
– pragną opieki i wsparcia lub wykazują się nadmierną opiekuńczością,
– mają wielkie plany, z których niewiele wynika,
– zaprzeczają swoim potrzebom,
– czują, że należy im się coś od życia a nie mogą tego otrzymać,
– wpadają w nadmierną zależność wobec innych,
– wszystkich, z którymi zarezonowało to ogłoszenie.

 

O METODZIE, BIOENERGETYKA LOWENA:

To metoda pracy z ciałem wywodząca się z tradycji psychoanalitycznej, jednocześnie sięgająca w przeszłość, jak i umożliwiająca pracę nad tym co dzieje się tu i teraz w ciele, pozwala czuć się żywym i doświadczającym, daje dostęp do wglądu i doświadczenia.
Zdaniem Alexandra Lowena, twórcy tej metody, człowiek żyjący w jedności ciała i umysłu doświadcza harmonii – swobodnego przepływu energii życiowej. To jest właśnie to, co nazywa się „życiem pełnią życia”. Wszyscy natrafiamy jednak na przeszkody: blokady w ciele, napięcia. Często jest to prawdziwa zbroja, którą stworzyliśmy, by chronić się przed zranieniami i która oddziela nas od świata. Bioenergetyka może pomóc odzyskać naszą pierwotną naturę – otwartość na miłość, na wszelkie przejawy żywotności. Tak naprawdę chodzi o odzyskanie kontaktu z ciałem. To w nim zapisują się nasze doświadczenia. Ono ujawnia naszą historię – to, jak funkcjonujemy, jak czujemy, myślimy, jak wchodzimy w relacje.

CZYM SĄ ĆWICZENIA LOWENA?
Doświadczeniem, gdzie poprzez ćwiczenia uczymy się siebie na nowo. Zaczniemy od ćwiczeń pogłębiających kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z relacjami, ze stawianiem granic, z wyrażaniem własnych potrzeb. Wszystko to w bezpiecznej atmosferze i wśród ludzi z podobną ciekawością, którzy również szukają lepszego kontaktu ze sobą.

W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?
Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem możemy stać się pełniejsi, bardziej spójni. Będąc bliżej siebie, lepiej czujemy i rozumiemy to co się w nas dzieje, wzrasta też umiejętność wyrażania tego co czujemy i myślimy. Podczas ćwiczeń możemy dotknąć bieżących konfliktów w życiu, bądź też takich, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją nie wyrażone gdzieś, głęboko w ciele. Ćwiczenia te są też świetne dla osób, które na co dzień czują się zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

 

ORIENTACYJNY PROGRAM WARSZTATU:

10 X (czwartek)
Przyjazd i rejestracja
20.00 – 21.00 spotkanie zapoznawczo-organizacyjne

11 X (piątek)
09.00 śniadanie
10.00 – 13.00 warsztaty
13.30 obiad
16.00 -18.30 warsztaty
19.00 kolacja

12 X (sobota)
09.00 śniadanie
10.00 – 13.00 warsztaty
13.30 obiad
16.00 -18.30 warsztaty
19.00 kolacja

13 X (niedziela)
9.00 śniadanie
10.00 – 14.00 warsztaty (przerwa kawowa w międzyczasie)
14.30 obiad i wyjazd

 

Przeciwskazania:
Metoda Lowena (Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Proszę o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.
Sytuacje uniemożliwiające udział w zajęciach:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra

Sytuacje, kiedy dobrze zachować szczególną ostrożność na siebie:
– duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu
Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w zajęciach bioenergetycznych

W zajęciach (w tej samej edycji) nie powinny brać udziału pary, członkowie rodziny, ani bliscy znajomi.

Prowadzący: Jarosław Józefowicz psycholog, psychoterapeuta, seksuolog; https://www.holipsyche.pl/o-nas/jaroslaw-jozefowicz, Marcin Bochenko.

Zapisy: tel. 533 782 123, mail: kontakt@holipsyche.pl
Termin: 10.10 – 13.10.2019

 

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”,
Nowe Kawkowo 52a

CENA WARSZTATU
890 zł + koszty pobytu i wyżywienia
Gwarancją miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 200 zł. Pozostała część kwoty (690 zł) płatna do 7 X 2019r.
Wpłaty przyjmujemy na konto:
61 1140 2004 0000 3002 7586 7265
HOLIPSYCHE Joanna Józefowicz, ul. Kozietulskiego 1m2 01-552
W tytule prosimy o wpisanie „Wciąż potrzebuję, imię i nazwisko uczestnika”.

 

Zakwaterowanie w ośrodku: 32-85zł/os/doba plus 75zł/dzień całodzienne wyżywienie (trzy posiłki wegetariańskie). Rezerwacja miejsca bezpośrednio w Ośrodku mailowo: kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).

Konieczne jest dokonanie rezerwacji w HOLIPSYCHE (warsztat) jak i w ośrodku Tu i Teraz (nocleg plus wyżywienie).

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem cyklu zwracamy zadatek. Przy rezygnacji późniejszej opłata przepada.