Warsztaty pracy z ciałem metodą Lowen 'a
„Ciągle nie dość!”

Zapraszamy na warsztaty pracy z ciałem metodą Lowen 'a „Ciągle nie dość”, w trakcie których będziemy zbliżać się do głębokich pokładów opuszczenia i tego, co nie przyjęte, aby stamtąd rozpocząć drogę ku samym sobie.

ZAPISZ SIĘ

 „Co by się stało, gdybym pojawiła się przed wami zła, brzydka, gniewna, zazdrosna, zagubiona? Co stałoby się z waszą miłością? A przecież taka również byłam? Czy oznacza to, że kochaliście nie mnie, lecz jedynie to, co widzieliście? Porządne, godne zaufania, wrażliwe, pełne zrozumienia, wygodne dziecko, które w gruncie rzeczy było zupełnie kim innym? Co stało się z moim dzieciństwem? Czy nie okradziono mnie z niego? Nie ma już powrotu. Nigdy już tego nie nadrobię. Zawsze byłam tylko małą dorosłą”

Poruszający cytat z książki „Dramat udanego dziecka” Alice Miller opowiada o świecie, gdzie być to za mało, trzeba się starać i zasługiwać. Te słowa odnoszą się do ludzi, którzy doświadczyli uznania związanego ze spełnianiem oczekiwań, miłości opartej na warunkach, przyjęcia i bliskości, gdy byli tacy jak tego od nich wymagano.

Po latach, kiedy przeszłość jest coraz bardziej wspomnieniem, osoby z podobną historią czują się słabe, samotne, z pokładami głęboko skrywanego smutku, lęku i złości. Odcięcie od przeżyć jest przez nie doświadczane jako wewnętrzna pustka, coś z czym bardzo trudno żyć, więc szukają sposobu by sobie pomóc. Ponieważ są przyzwyczajone, że jest z nimi coś nie tak, chcą się naprawić, trochę na podobieństwo maszyny czy automatu nie zdając sobie sprawy, że tym do czego tak naprawdę tęsknią, jest być i czuć. Nie wiedzą tego, gdyż nie poznały, jak to jest zostać przyjętym bez względu na to jakim się jest, że można być ważnym dla kogoś tak po prostu, bez zasługiwania.

 

Jak to będzie wyglądać:

Praktyka warsztatów obejmie:

 • pracę opartą na procesie indywidualnym i grupowym,
 • pracę z doświadczeniami psychicznymi, emocjonalnymi i cielesnymi,
 • ćwiczenia indywidualne i w grupie,
 • przestrzeń terapeutyczną
 • przestrzeń na omawianie doświadczeń
 • wyciszanie i kojenie,

Co można zyskać podczas warsztatów metodą Lowen 'a?

Świadomość i doświadczanie prowadzą do zwiększonego kontaktu ze sobą, stajemy się pełniejsi, bardziej spójni. Będąc bliżej siebie, łatwiej i lepiej zdajemy sobie sprawę z tego, co się w nas dzieje, wzrasta też zdolność do ekspresji. Podczas zajęć dotykamy bieżących konfliktów i splątań wewnętrznych bądź też takich, które pojawiły się kiedyś i zepchnięte głęboko, wciąż żyją w ciele, uczuciach, psychice – we wnętrzu. Uwalniamy je i w ten sposób odzyskujemy siebie, rozwijamy się, przekraczamy ograniczenia odgradzające od zasobów własnych i doświadczeń życia. Wszystko to skutkować może większym otwarciem, nowymi umiejętnościami w byciu i we współbyciu, poszerzoną świadomością Ja osobistego i relacyjnego, nowymi narzędziami w interakcjach.

Warsztaty pracy z ciałem kierowane są do osób, które:

– przeżywają samotność i wyobcowanie,

– skrywają pokłady smutku, lęku i złości,

– czują się słabe i są tym zawstydzone,

– starają się zadowalać i spełniać oczekiwania,

– podchodzą do życia perfekcyjnie i w sposób kontrolujący,

– dużo działają a trudno im być,

– patrzą na życie i innych ludzi idealizując, a za chwilę negując,

– czują się w środku inaczej niż przeżywają siebie w kontaktach z ludźmi i światem,

– wydaje im się, że muszą zasłużyć, aby ich ktoś lubił, kochał, chciał z nimi być,

– wszystkich, z którymi ta treść w jakiś sposób rezonuje.

Warsztaty są przeznaczone zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w rozwoju własnym, praca w doświadczeniu cielesnym, emocjonalnym i psychicznym daje dobre efekty również wśród osób „przepracowanych”, uruchamia nowe perspektywy, jest podejściem otwierającym, docierającym głęboko i kojącym.

Prowadzący warsztaty: Jarosław Józefowicz

AsystaIwona TarnowskaMarcin Bochenko

O METODZIE, KTÓRA ZOSTANIE WYKORZYSTANA PODCZAS WARSZTATÓW:

BIOENERGETYKA LOWEN ’A

To metoda pracy z ciałem wywodząca się z tradycji psychoanalitycznej, jednocześnie sięgająca w przeszłość, jak i umożliwiająca pracę nad tym, co dzieje się tu i teraz w ciele, pozwala czuć się żywym i doświadczającym, daje dostęp do wglądu i doświadczenia.

Zdaniem Alexandra Lowen 'a, twórcy tej metody, człowiek żyjący w jedności ciała i umysłu doświadcza harmonii – swobodnego przepływu energii życiowej. To jest właśnie to, co nazywa się „życiem pełnią życia”. Wszyscy natrafiamy jednak na przeszkody: blokady w ciele, napięcia. Często jest to prawdziwa zbroja, którą stworzyliśmy, by chronić się przed zranieniami i która oddziela nas od świata. Analiza Bioenergetyczna może pomóc odzyskać naszą pierwotną naturę – otwartość na miłość, na wszelkie przejawy żywotności. Tak naprawdę chodzi o odzyskanie kontaktu z ciałem. To w nim zapisują się nasze doświadczenia. Ono ujawnia naszą historię – to, jak funkcjonujemy, jak czujemy, myślimy, jak wchodzimy w relacje.

CZYM SĄ WARSZTATY PRACY Z CIAŁEM METODĄ LOWEN 'A?

Spotkaniem ze swoim wnętrzem poprzez doświadczenia zapisane w ciele.
Warsztaty zaczniemy od ćwiczeń pogłębiających kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z relacjami, ze stawianiem granic, z wyrażaniem własnych potrzeb. Wszystko to w bezpiecznej atmosferze i wśród ludzi z podobną ciekawością, którzy również szukają lepszego kontaktu ze sobą.

 

W CZYM MOŻE POMÓC PRACA Z CIAŁEM?

Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem możemy stać się pełniejsi, bardziej spójni. Będąc bliżej siebie, lepiej czujemy i rozumiemy to co się w nas dzieje, wzrasta też umiejętność wyrażania tego co czujemy i myślimy. Podczas ćwiczeń możemy dotknąć bieżących konfliktów w życiu, bądź też takich, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją nie wyrażone gdzieś, głęboko w ciele. Ćwiczenia te są też świetne dla osób, które na co dzień czują się zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO UDZIAŁU W WARSZTATACH:

Metoda Lowena (Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Proszę o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Sytuacje uniemożliwiające udział w warsztatach:

 • stany psychotyczne
 • terapia psychotropowa
 • ciąża i okres połogu
 • różnego rodzaju stany zapalne i ostre
 • padaczka
 • jaskra

Sytuacje, kiedy dobrze zachować szczególną ostrożność na siebie:

 • duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk
 • okres karmienia piersią
 • stosowanie środków farmakologicznych
 • ogólny słaby stan organizmu

  Jeżeli ktoś jest w trakcie terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w zajęciach bioenergetycznych.

W zajęciach (w tej samej edycji) nie powinny brać udziału pary, członkowie rodziny ani bliscy znajomi.

Termin:

1/2 października 2022 (weekend)

Plan zajęć: 

Sobota: 10:00 – 18:00

Niedziela: 10:00 – 16:00

Przewidziana jest przerwa obiadowa.

Co zabrać ze sobą:

wygodne ubranie, typu dres lub legginsy;

duży ręcznik;

coś do zapisywania refleksji

 

MIEJSCE:

Warszawa, Stary Żoliborz

plac Joachima Lelewela 2 (na domofonie prosimy wybrać 1)

 

CENA WARSZTATÓW:

Przy wpłacie do 10 września obowiązuje cena promocyjna 700 zł

Przy wpłacie po 10 września cena regularna wynosi 790 zł

 

Zapisy:

tel. 533 782 123

mail: kontakt@holipsyche.pl

ZAPISZ SIĘ

Wpłaty przyjmujemy na konto:

Holipsyche Jarosław Józefowicz

plac Lelewela 2

01-624 Warszawa

Rachunek Mbank: 84 1140 2004 0000 3502 8199 8364

W tytule prosimy o wpisanie „Ciągle nie dość” oraz imię i nazwisko uczestnika.

 

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


W przypadku rezygnacji do 10 dni przed rozpoczęciem warsztatu zwracamy opłatę. Przy późniejszej rezygnacji opłata nie podlega zwrotowi.

 

W trosce o wspólne bezpieczeństwo miejmy na uwadze sytuację zdrowotną w Polsce. W przypadku pogarszającej się sytuacji epidemicznej na jesieni apelujemy o ostrożność i rozważną decyzję o udziale jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy zachorowania.