TERMIN: 21.05.2022 godz. 10.00 – 16.00 

cena: 300 zł

Szkolenie rozwój psychoseksualny dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w normie rozwojowej oraz ze spektrum autyzmu – dedykowane jest specjalistom oraz rodzicom.

Dla każdego dziecka istotne jest  bezpieczne poznawanie świata i wchodzenie w zdrowe przekonania dotyczące relacji międzyludzkich oraz intymności. 

W dzisiejszych czasach nie trudno o dostęp do treści wzmacniających stereotypy czy nagości, dlatego tak ważne jest byśmy jako dorośli posiadali dostęp do rzetelnej wiedzy na temat rozwoju psychoseksualnego oraz narzędzi do komunikowania się z dzieckiem na ten temat. 

Podejście emocjonalne do własnego ciała rodzi się w małym człowieku wraz z momentem nazywania części ciała. Dlatego naturalnie pojawiają się w nas dorosłych pytania na które sobie odpowiemy: jak nazywać miejsca intymne? jak o nich rozmawiać? co jest normalne, a co powinno mnie niepokoić? 

Podczas szkolenia przedstawiona zostanie autorska metoda PNP nauki granic cielesnych.

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, dyplom oraz zaświadczenie.

 

Szkolenie obejmować będzie wiedzę praktyczną oraz część warsztatową z następujących zagadnień:

– rozwój psychoseksualny dziecka w normie rozwojowej oraz ze spektrum autyzmu
– co dziecko powinno wiedzieć o budowie ciała, rodzicielstwie, granicach intymności
cielesnej, dojrzewaniu,
– edukacja w codziennym życiu,
– ochrona własnego ciała i prywatności, nauka rozumienia granic oraz komunikowania o nich,
– postawy rodzicielskie,
– zachowania autostymulacyjne,
– wpływ relacji rodzinnych na rozwój dziecka,
– tworzenie materiałów edukacyjnych,
– zabawy i formy eksploracji świata jak je rozumieć :norma vs zaburzenie
– studium przypadku

Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności , narzędzi oraz inspiracji do pracy z dziećmi nad rozumieniem pojęcia granic cielesnych i komunikowaniu o nich, szacunku do własnego ciała oraz intymnej przestrzeni własnej czy innych osób.  

Prowadząca: 

Paulina Natalia Podrez – psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Od lat prowadzi konsultacje rodzicielskie z zakresu edukacji seksualnej oraz nauki granic

cielesnych, a także warsztaty dla rodziców i specjalistów. Pracując przez lata z dziećmi w formie indywidualnej, grupowej w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym w normie rozwojowej oraz ze spektrum autyzmu, opracowała skuteczne metody pracy w zakresie nauki granic cielesnych. W swojej praktyce gabinetowej z osobami dorosłymi jako seksuolog, dostrzega istotę wczesnych doświadczeń, budowania się przekonań, emocjonalnego stosunku do własnego ciała oraz ich wpływu na dorosłe funkcjonowanie i relacje. 

Zapraszamy do zapoznania się z licznymi artykułami oraz wywiadami w tej tematyce, których udzielała prowadząca szkolenie (-> fanpage Holipsyche)