Zapraszamy na cykl 4 spotkań, na których przyjrzymy się, czym jest stres:

zarówno od strony teoretycznej (będzie zwięźle i treściwie), jak i praktycznej (zaproponujemy ćwiczenia do samodzielnej pracy nad sobą).

Żyjemy w coraz większym pędzie i pod coraz większą presją. Stres spotykamy wszędzie: w życiu zawodowym, prywatnym i w rodzinie. Napięcie może motywować do działania, jednak, gdy nie jesteśmy odpowiednio przygotowani, w większych dawkach może stać się problemem i negatywnie wpływać na nasze zdrowie i psychikę.

Najczęstsze metody radzenia sobie ze stresem polegają na łagodzeniu jego objawów – zaliczamy do nich np. treningi relaksacyjne, pracę nad zmianą przekonań, wizualizacje, ćwiczenia oddechowe czy masaż ciała. Choć każda z powyższych metod może okazać się na pewnym etapie pomocna, bardzo często załagodzenie objawów daje jedynie krótkotrwałą ulgę.

Stworzyliśmy cykl warsztatów JAK NIE „KOPAĆ SIĘ Z KONIEM”, czerpiąc z metod i koncepcji psychologii analitycznej Carla Gustava Junga oraz psychologii procesu Arnolda Mindella. Chcemy zaprezentować to zagadnienie od innej strony – przede wszystkim naszym celem jest pomóc uczestnikom rozwinąć więcej świadomości wokół tego tematu. Wychodzimy z założenia, że podstawą trwałej zmiany jest poznanie samego siebie i praktyczne zastosowanie nowych odkryć.

Na warsztatach:

  • Zapoznasz się z NAJNOWSZYMI KONCEPCJAMI na temat stresu, dzięki którym spojrzysz na swoje przeżycia z innej perspektywy.
  • Dzięki PRAKTYCZNYM ĆWICZENIOM, będziesz mógł/mogła poznać swoją wewnętrzną dynamikę stresu i doświadczyć go od innej, pozytywnej strony.
  • Będziesz mieć okazję na POGŁĘBIENIE ŚWIADOMOŚCI tego, jaki jest Twój naturalny sposób radzenia sobie w stresie i jaki potencjał się w nim kryje.
  • Dowiesz się, jak spojrzeć na stres jako na uniwersalną opowieść – mit, który ludzie opowiadali sobie już w czasach starożytnych – i jak wykorzystać ją twórczo w swoim życiu.
  • Popracujesz ze stresem, którego doświadczasz w SWOICH RELACJACH – w rodzinie, związkach i miejscu pracy.

Szczegóły organizacyjne: Warsztaty odbędą się w poniedziałki w godzinach 18 – 21 w dniach: 17.10 / 24.10 / 31.10 / 07.11.
Miejsce: Warszawa, Ośrodek Terapeutyczno-Rozwojowy INSPIRO, ul. Kozietulskiego 1 lok. 2.
Prowadzą: Adam Kościuk i Karol Domański.
Cena uczestnictwa: przy wpłacie do 17.09 koszt to 350 zł za wszystkie zajęcia, po tej dacie 400 zł.
Zapisy: tel.: +48 533 782 123, mail: info@inspirowarszawa.pl