Terapia grupowa jest miejscem, gdzie uczymy się nazywać i wyrażać emocje. Tutaj trenujemy mówienie o swoich potrzebach, dzielimy się swoimi doświadczeniami. Często nasze wcześniejsze relacje, czy to te rodzinne pierwotne, czy późniejsze z czasu dorastania i dorosłości są pogmatwane. Brakuje nam często umiejętności stawiania granic, mówienia o swoich pragnieniach, doceniania siebie. Najczęściej z powodu tych niedociągnięć wpadamy w wir uzależnienia.

Podstawowy program grupowej terapii uzależnień dostarcza między innymi narzędzi do radzenia sobie z głodem substancji lub czynności. Ten rodzaj oddziaływań terapeutycznych pozwala dostrzec nadzieję na zmianę poprzez obserwację tej nadziei u innych.

Większość osób przychodzi na tego typu zajęcia z obawą przed oceną, ze wstydem i dystansem. Tak często przecież osoby uzależnione uciekają od innych ludzi, izolują się, zamykają w sobie. Aby zdrowieć warto jednak zaryzykować i wyjść do innych. Z czasem na grupie pojawiają się zaufanie, wdzięczność, wsparcie i współodpowiedzialność.

Mimo, że każdy z nas jest inny, grupowa terapia uzależnień działa jak zwierciadło. W innych jesteśmy w stanie zobaczyć tak wiele naszych błędów, potrzeb, rozwiązań swoich problemów. Grupa daje siłę do walki z nałogiem. Możemy czerpać z innych ale i sami stajemy się źródłem, z którego czerpie grupa.

Zapraszamy na konsultacje w sprawie uczestnictwa w grupie wszystkie osoby, które wahają się, czy uzależnienie lub szkodliwe używanie substancji psychoaktywnych ich dotyczy.

Grupę rozpoczynamy jesienią, natomiast zapisy do grupy są już otwarte. Aby dołączyć do grupy należy umówić się na konsultację do grupy uzależnień u prowadzącej terapeutki.

Spotkania będą odbywały się regularnie po 2 godziny, 1 x w tygodniu.

Cena konsultacji wstępnej: 170 zł
Cena jednego spotkania: 110 zł

Grupę poprowadzi Agnieszka Krzysztoń