Psycholog dziecięcy Inspiro

Psycholog dziecięcy


Problemy wychowawcze oraz narastające kłopoty w edukacji mogą mieć podłoże psychologiczne, z którego rodzice dziecka często nie zdają sobie sprawy. Dzieci w inny sposób niż dorośli przeżywają stresujące sytuacje i problemy, z których zrozumieniem młody umysł może sobie nie poradzić. Dobry psycholog dziecięcy to osoba, która – ze względu na swoje doświadczenie w pracy – potrafi porozumieć się z młodym człowiekiem. Dzięki temu możliwe jest dojście do źródła problemów i nakierowanie dziecka oraz rodziców na sposoby, które pomogą uporać się z ich konsekwencjami. Niezbędną pomoc specjalisty otrzymasz w naszym centrum na terenie miasta Warszawa, w którym przyjmuje psycholog dziecięcy z dużym doświadczeniem.

Psycholog dziecięcy – Warszawa

Jeżeli zauważysz u swojego dziecka niepokojące objawy oraz zmiany w zachowaniu, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Często sama rozmowa rodzica z dzieckiem nie pomoże i nie da odpowiedzi na nurtujące pytania, a dobry psycholog dziecięcy potrafi skłonić do otwarcia się dziecka i zasygnalizowania jego problemów.
W procesie terapeutycznym psycholog dziecięcy często ściśle współpracuje z rodzicami, co zapewnia skuteczne rezultaty, jeżeli chodzi o poprawę komunikacji, relacji i łatwość radzenia sobie z emocjami.
Psycholog dziecięcy to osoba, do której warto się zwrócić, jeżeli zauważysz u swojego dziecka następujące objawy:

  • wybuchy agresji,
  • nadmierną wrażliwość,
  • problem z radzeniem sobie z emocjami,
  • moczenie nocne i kłopoty z zasypianiem,
  • trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami,
  • brak zainteresowania spędzaniem czasu wolnego,
  • trudności w komunikacji,
  • problemy wychowawcze,
  • trudności w przyswajaniu wiedzy.

Każdy psycholog dziecięcy dobiera optymalną formę terapii do konkretnych potrzeb małego pacjenta. Podczas konsultacji próbuje on znaleźć źródło problemów, z którymi boryka się dziecko, aby móc tak pokierować psychoterapią, by przyniosła skuteczne wyniki. Dobry psychoterapeuta dziecięcy skupia się na całości podejmowanych działań, aby kolejne etapy terapii mogły stopniowo poprawiać nastrój dziecka i uczyć go samodzielności w rozwiązywaniu problemów w przyszłości.

Potrzebny Wam dobry psycholog dziecięcy?

Ośrodek HOLIPSYCHE współpracuje z najlepszymi psychologami dziecięcymi w Warszawie. Nasi specjaliści mają bogate doświadczenie zarówno w prowadzeniu terapii dzieci, jak i terapii rodzin. To pozwala im jeszcze lepiej definiować źródło problemu i wdrażać odpowiednie środki zaradcze, zarówno w ramach psychoterapii indywidualnej dziecka, jak i terapii całych rodzin. Nierzadko przyczynami „złego” zachowania dzieci są problemy między rodzicami. W tym konkretnym przypadku parom możemy dodatkowo zaoferować profesjonalną terapię dla małżeństw i terapię dla par.

Spotkanie z psychologiem dziecięcym – diagnostyka nieprawidłowości rozwojowych

Nasi specjaliści oferują fachową pomoc w zakresie diagnozowania i terapii nieprawidłowości rozwojowych dziecka, które objawiają się zarówno w sferze poznawczej, jak i społecznej. Po postawieniu diagnozy dzieci i rodziców zapraszamy na zajęcia terapeutyczne, w ramach których – w zależności od potrzeb – ćwiczymy zdolności poznawcze i społeczne poprzez odpowiednio dobrane zabawy i ćwiczenia.

Psycholog dziecięcy – Żoliborz

Wielu rodziców/opiekunów rezygnuje z pomocy psychologa dziecięcego ze względu na niedogodną lokalizację placówek zatrudniających takich specjalistów. Tymczasem psycholog dziecięcy może być na wyciągnięcie ręki. Ośrodek Terapeutyczno-Rozwojowy Holipsyche działa na warszawskim Żoliborzu, w lokalizacji doskonale skomunikowanej z osiedlami mieszkaniowymi i ważnymi punktami dzielnicy. Jesteśmy również bardzo dobrze skomunikowani z sąsiednimi dzielnicami, co znacząco ułatwia rodzicom i opiekunom dzieci regularne uczęszczanie na zajęcia terapeutyczne i spotkania z psychologiem.