Rafał Wardowski

Lokalizacja: we środy – Plac Lelewela 2, w poniedziałki, wtorki, czwartki – ul. Kozietulskiego 1 lok. 2
TERAPIA INDYWIDUALNA DOROSŁYCH, NASTOLATKÓW (15+), KONSULTACJE RODZICIELSKIE, TERAPIA PAR

ZAPISZ SIĘ

Jestem psychoterapeutą, trenerem. Pracuję w nurcie Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Posiadam uprawnienia Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu do prowadzenia terapii indywidualnej i pracy z grupami pod superwizją.

Od lat młodzieńczych interesuje mnie możliwość przemiany człowieka.  Oprócz psychoterapii interesuję się filozofią i duchowością.

Z wykształcenia akademickiego jestem filozofem. Ukończyłem kurs trenerski w pracowni Novo. Jestem zaangażowany w innowacyjny projekt edukacyjny Liceum w Chmurze, w którym pełnię rolę facylitatora, tutora i nauczyciela filozofii. Pracuję warsztatowo z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę warsztaty z filozofii, komunikacji, umiejętności społecznych oraz efektywnej nauki. Prowadzę tutoring dla nastolatków, wspierając ich w procesie rozwojowym. Wykształcenie filozoficzne i doświadczenie pracy z grupą jako trener profilaktyki i dramy dają mi szerokie spojrzenie na rozwój dzieci i młodzieży. Odbyłem także liczne wolontariaty i projekty dla osób z niepełnosprawnością.

W procesach terapeutycznych cenię sobie podejścia humanistyczne. Interesuję się psychologią głębi. Fascynuje mnie świat emocji, snów i nieświadomości. Proces terapeutyczny rozumiem jako poszukiwanie znaczenia i sensu codziennych problemów czy trudności. Otwartość, akceptacja i wzrost świadomości dają możliwość głębszego rozumienia siebie i integracji własnych doświadczeń. Człowiek to nieustanny proces, który dzięki uważności i zaangażowaniu, może stać się bardziej samoświadomy, spełniony i wolny. Droga w stawaniu się sobą nie jest łatwa, dlatego często potrzebujemy wsparcia innych, czasem również w ramach psychoterapii.

Motto, które inspiruje mnie w terapii: Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. (Carl Gustav Jung)

Prywatnie lubię zacisza leśne, w których mogę czytać i pisać. Lubię improwizację ruchową. Uwielbiam kocie mruczenie i górskie wędrówki.

W psychoterapii szczególnie pracuję z:

  • osobami doświadczającymi lęku, stresu, zagubienia czy smutku
  • osobami doświadczającymi niskiego poczucia wartości
  • osobami, które szukają możliwości przemiany siebie i rozwoju własnych potencjałów
  • osobami w kryzysach rozwojowych i w sytuacji kryzysu egzystencjalnego (trudności relacyjne, zawodowe, sytuacje graniczne, śmierć bliskich itp.)
  • osobami, które wchodzą w dorosłość
  • dziećmi i młodzieżą doświadczającymi trudności; w regulowaniu emocji, w relacjach rówieśniczych i rodzinnych
  • rodzicami dzieci i nastolatków, potrzebujących wsparcia w obszarze zrozumienia etapów rozwojowych dzieci i w trudnościach w relacjach z dzieckiem

Nieustannie rozwijam się przez szkolenia i kursy, a także biorę udział w superwizjach indywidualnych i grupowych.

W przypadku zapisu nastolatków do terapeuty prosimy o uwzględnienie, że spotkanie z nastolatkiem poprzedza konsultacja rodzicielska bez udziału dziecka, na której będzie można omówić problemy oraz ustalić plan działania.