Małgorzata Kiełczewska

Lokalizacja: Plac Lelewela 2

PSYCHOONKOLOG, WSPARCIE W CHOROBACH

ZAPISZ SIĘ

Moje doświadczenie zawodowe zdobyłam zarówno w czasie wolontariatów i staży klinicznych, które odbywałam na rozmaitych oddziałach szpitalnych lub w innych placówkach zdrowia (oddziały: psychiatryczne, kardiologii, neurologii, neurochirurgii, a także hospicjum domowe i inne), ale przede wszystkim pracując z Pacjentami chorymi onkologicznie oraz z ich Bliskimi – od kilkunastu lat pracuję w jednym z warszawskich szpitali onkologicznych; mam doświadczenie zarówno w pracy z Pacjentami z Oddziałów Onkologii Klinicznej i Chemioterapii Dziennej, ale także z Oddziałów: Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej, Chirurgii i Chirurgii Onkologicznej, Radioterapii oraz Oddziału Intensywnej Terapii.

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ukończyłam studia na kierunku Społeczna Psychologia Kliniczna.

Jeszcze w czasie studiów interesowały mnie zagadnienia związane z psychologią zdrowia – związki pomiędzy zdrowiem somatycznym a psychiką człowieka – jej wpływ na przebieg choroby i leczenia oraz ogólnie jakość życia w chorobach przewlekłych. Moją uwagę przykuły w szczególności zagadnienia związane z chorobami onkologicznymi (chociaż nie tylko) oraz praca z Pacjentem i jego Rodziną, właśnie w przebiegu tych konkretnych chorób. Po studiach magisterskich odbyłam stosowne szkolenie z Psychoonkologii, a także podjęłam specjalizację z Psychologii Klinicznej na ścieżce Osób Dorosłych Chorych Somatycznie, które rozwinęłam także dodatkowymi kierunkami studiów podyplomowych w dziedzinie Psychologii Klinicznej i Psychologii Zdrowia – podsumowując: specjalizuję się nie tylko w dziedzinie pracy z Pacjentami chorymi onkologicznie, ale także chorymi na inne przewlekłe choroby.

Prywatnie: uwielbiam polskie morze, pływanie (tak – wpław i tak – w naszym Bałtyku), muzykę, dobre jedzenie (które często sama gotuję), spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi. Jestem zdeklarowanym „zwierzolubem”, a psy kocham w szczególności!