Beata Wus

Psychoterapeutka humanistyczna i terapeutka uzależnień. Pracuję indywidualnie i z grupami.

 

ZAPISZ SIĘ

 

Jestem dyplomowaną psychoterapeutką humanistyczną oraz certyfikowaną terapeutką uzależnień. Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz Szkołę Psychoterapii Humanistycznej przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, obecnie zaś szkolę się w Psychosyntezie i poznaję tajniki Modelu Transpersonalnego. Od wielu lat pomagam osobom borykającym się z uzależnieniem oraz ich rodzinom, ale też pracuję w innych obszarach związanych z ludzkim cierpieniem. W swojej pracy korzystam z wiedzy zdobytej na licznych kursach i szkoleniach oraz czerpię z bogatego osobistego doświadczenia, choćby tego związanego z pierwotnym wykształceniem jako muzyka, absolwentki  warszawskiej Akademii Muzycznej.

Idąc za Carlem Rogersem, psychoterapeutą i twórcą psychoterapii skoncentrowanej na kliencie, wierzę, że „ludzie przyjmują z reguły pozytywny kierunek rozwoju”. Wystarczy zapewnić im optymalne warunki, a rozkwitają, niczym rośliny w żyznej glebie. Warunki te zaś mogą być zapewnione w momencie, kiedy uda mi się zobaczyć drugiego człowieka w sposób holistyczny, jako kompletną całość w obszarze fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Tylko wtedy może nastąpić integracja tego, co owej integracji wymaga i wprowadzenie harmonii do wszystkich sfer ludzkiego funkcjonowania. To trochę jak szukanie brakujących puzzli, czy też układanie ich we właściwych miejscach, aż ukaże się kompletny, czytelny obraz.

W życiu hołduję filozofii „slow life”, świadomej i uważnej egzystencji w rytmie dostosowanym do własnych potrzeb. Medytuję, uprawiam slow jogging, nieustannie poszerzam repertuar osobistych źródeł zasilania. Staram się również być uważną żoną oraz matką dwóch dorosłych synów.