Anna Dorna

Lokalizacja: poniedziałek, środa, czwartek – Pl. Lelewela 2

we wtorek9.00 – 13.00 Pl. Lelewela 2; 15.00 – 20.00 ul Kozietulskiego 1 lok 2

PSYCHOTERAPEUTA – TERAPIA INDYWIDUALNA, TERAPIA PAR, PSYCHOTHERAPY IN ENGLISH

ZAPISZ SIĘ

“Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do mnie samej” (Alice Miller)

Jestem dyplomowaną psychoterapeutką humanistyczną. Ukończyłam całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP), będące r.wnież członkiem WAPCEPC – World Association for Person Centered & Experiential Psychotherapy & Counselling.

Od wielu lat zdobywam i pogłębiam wiedzę oraz doświadczenie w obszarze psychoterapii. Ukończyłam między innymi Program Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, Studium Psychologii Procesu, szkołę pracy ze snami, z zaburzeniami osobowości w Instytucie Psychologii Procesu. Odbyłam staż kliniczny na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym szpitala przy ul. Mariańskiej oraz staż w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii. Pracuję pod stałą superwizją.

W swojej pracy łączę wiedzę wynikającą ze znajomości różnych podejść terapeutycznych z wrażliwością zdobytą w szkołach artystycznych, a także doświadczeniem nabytym w pracy w środowisku korporacyjnym. To daje mi możliwość holistycznego spojrzenia na Klienta i jego problem.

Postrzegam człowieka jako całość, na którą składają się obszary emocjonalny, intelektualny, cielesny oraz duchowy, a także obszar relacji z innymi i ze światem. Wierzę też, że każdy człowiek ma własną, niepowtarzalną drogę, a także zdolność jej odnalezienia. Swoją rolę widzę w towarzyszeniu mu w tej podróży.

Pracuję doświadczeniowo, szczególnym obszarem mojego zainteresowania są sny, ciało oraz relacje. Ufam, że stworzenie bezpiecznej i pełnej akceptacji przestrzeni, w której może zaistnieć autentyczna i spontaniczna wymiana myśli, uczuć i wyobrażeń, pomaga Klientowi wsłuchać się w siebie i wejść w kontakt z własnym doświadczeniem, takim jakie ono jest.

Pomagam osobom dorosłym, które:

• mają trudność z rozpoznaniem, nazwaniem i komunikowaniem swoich uczuć i potrzeb;

• doświadczają wewnętrznej pustki i poczucia braku sensu lub zmagają się z zalewającymi emocjami;

• doświadczają lęku, napięcia, depresji, obniżonego nastroju, stresu;

• mają poczucie braku wpływu na własne życie;

• borykają się z niską/chwiejną samooceną;

• mają w stosunku do siebie zbyt wysokie wymagania;

• cierpią z powodu symptomów fizycznych;

• doświadczają powtarzających się trudności w relacjach, nie potrafią się otwarcie komunikować, nadmiernie się dystansują lub uzależniają

• mają trudność z odnalezieniem swojego miejsca w świecie; nie czerpią satysfakcji z wykonywanej pracy;

• pragną pełniej się wyrażać, żyć w zgodzie z własną naturą i potencjałem

Pracuję z osobami dorosłymi, parami, prowadzę także terapię w jęz. angielskim.

Interesuję się muzyką, sztuką, uwielbiam dobrą kuchnię i dobrą książkę, a przede wszystkim długie, inspirujące rozmowy.