Aleksandra Kur

Lokalizacja: Pl. Lelewela 2

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTKA – TERAPIA INDYWIDUALNA, PSYCHOTERAPIA GRUPOWA, ТЕРАПИЯ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ

ZAPISZ SIĘ

Dyplom uzyskałam na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – specjalizacja: psychologia kliniczna i osobowości. Posiadam 20-letnie doświadczenie zawodowe.

Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Zajmuję się psychoterapia indywidualną osób dorosłych i młodzieży oraz psychoterapią grupową. Jestem pracownikiem Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Ukończyłam 4 – letnie całościowe szkolenie w Instytucie Analizy Grupowej „RASZTÓW” posiadającym rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W swojej pracy opieram się głównie na relacji terapeutycznej. Pomagam łączyć rozumienie intelektualne problemu pacjenta z emocjonalnym. Badam próby unikania pewnych aspektów życiowych. Towarzyszę pacjentowi w odkrywaniu w jaki sposób przeszłość może wyjaśnić obecne trudności i w miarę możliwości uwolnić się od tych ograniczeń. Na podstawie relacji terapeutycznej pomagam badać relacje interpersonalne pacjenta. W swojej pracy zachęcam do badania snów, fantazji, pragnień metoda swobodnego wyrażania myśli i uczuć.

Celem mojej pracy jest nie tylko złagodzenie objawów, ale również zwiększenie zasobów psychologicznych. Prowadzę również terapię w języku rosyjskim.