Witold Dąbrowski

TERAPIA INDYWIDUALNA DOROSŁYCH

Lokalizacja Plac Lelewela 2

ZAPISZ SIĘ

W mojej pracy terapeutycznej wykorzystuję metodę pracy z ciałem Alexandra Lowena, będącą współczesnym rozwinięciem psychoanalizy. Uważam, że kontakt z ciałem jest kluczem do zrozumienia siebie i swoich emocji. Wierzę, że im bliżej siebie jesteśmy, tym pełniej możemy zrealizować nasze prawo do bycia szczęśliwymi, a ostatecznym celem terapii jest poprawa jakości naszego życia.

Pracuję z osobami dorosłymi, które zmagają się z poczuciem wewnętrznej pustki, samotnością, depresją, nerwicami, lękami i trudnościami w relacjach. Interesuje mnie także praca z szeroko pojętą traumą: od krótkoterminowej pracy zorientowanej na wsparcie w poradzeniu sobie z konkretnym trudnym doświadczeniem, po głęboką terapię wieloletniej traumy relacyjnej. 

Pracując z klientem indywidualnym dużą wagę przywiązuję do relacji terapeutycznej i możliwości regulacji układu nerwowego jakie ona w sobie niesie. Uważam, że terapia powinna być dobrym, transformującym doświadczeniem, gdzie kontakt z trudnymi przeżyciami równoważony jest przez zaufanie i wsparcie zbudowane w bezpiecznej i transparentnej relacji z terapeutą. 

Pracuję także z grupami, prowadząc grupy ćwiczeniowe i terapeutyczne oraz warsztaty w metodzie Lowen’a. Z własnego doświadczenia wiem, jak wspierającym i rozwijającym doświadczeniem jest praca w grupie, ale także jak potrafi być stresująca. Dlatego prowadząc grupy koncentruję się na tworzeniu bezpiecznej i przyjmującej przestrzeni, w której uczestnicy mogą w pełni być sobą. 

Terapię zawsze rozpoczynam od sesji konsultacyjnych, w czasie których staram się zapoznać z problemami zgłaszającej się osoby i wspólnie ustalić cel, częstotliwość i długość trwania terapii. 

Jestem magistrem filozofii na UW i facylitatorem metody Aleksandra Lowen’a akredytowanym przez Florida Society Bioenergetics Analysys, w trakcie certyfikacji na psychoterapeutę indywidualnego. Pracuję pod superwizją. Przeszedłem terapię własną i wiem, że kontakt z ciałem pozwala powrócić do siebie i znaleźć oparcie w przeżywanych trudnościach. Staram się być towarzyszem i przewodnikiem na drodze do samego siebie. 

Prywatnie jestem tatą i pasjonatem przygody: żegluję, chodzę po górach, jeżdżę na nartach i rowerze. Kocham ruch i czuć, że żyję.