Osobowość borderline. Tak daleko, tak blisko.

Osoby borderline odrzucają fakt, że najbardziej twórcze jest to, co pojawia się między nimi a innymi ludźmi. Relacje są dla nich źródłem lęku – z psychoterapeutką Danutą Golec rozmawia Grzegorz Sroczyński.

Jak narzekanie niszczy twój mózg i jest zaraźliwe

Badania pokazują, że większość ludzi narzeka raz na minutę w trakcie typowej rozmowy. Narzekanie zaś, chociaż pozwala chwilowo poczuć się lepiej, negatywnie wpływa na nasz mózg, a tym samym pracę i zdrowie – pisze psycholog dr Travis Bradberry, autor bestsellerowej książki „Inteligencja Emocjonalna 2.0” i założyciel TalentSmart, globalnego lidera w dostarczaniu firmom testów i treningów dotyczących inteligencji emocjonalnej.

Czy odpoczynek stał się czymś tak trudnym, że trzeba się go nauczyć.

Zwalanie winy na korporację, że najważniejszy jest zysk, że ludzie są złośliwi, że plotkują, to wymówka, bo przecież to nie korporacja jest nastawiona na zysk, nie korporacja jest złośliwa i plotkuje, tylko ludzie, którzy ją tworzą.

Antropologia dotyku, czyli dlaczego tak bardzo boimy się kontaktu fizycznego z ludźmi, którzy nie są naszymi partnerami.

Z iloma osobami masz kontakt fizyczny? Nie mówię o powitalno-pożegnalnym cmokaniu powietrza w okolicach policzków, ani o kordialnych uściskach podczas dzielenia się opłatkiem. 

Umów się na wizytę!


HOLIPSYCHE – Ośrodek Terapeutyczno Rozwojowy
Pl. Joachima Lelewela 2
01-638 Warszawa
oraz
Ul. Jana Kozietulskiego 1 lok. 2
01-552 Warszawa

Poniedziałek – piątek
9:00 - 21:00