Złość i agresja dziecka

Rozmowa z Joanną Szpak-Ostachowską – certyfikowaną trenerką pracującą według metody Jespera Juula, która prowadzi w Warszawie grupy rozwojowe „Krąg Matek”.

Samotność jak tortura

Potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem jest atawistyczna. Nie da się jej wykastrować, tym bardziej że wpływa na obniżenie poziomu stresu, wydziela się oksytocyna, człowiek zdrowieje. Dlatego tak ważnym elementem terapii są grupy wsparcia – mówi psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego Robert Rutkowski. 

Granice wolności w związku

Wolność oznacza, że jestem z kimś dlatego, że chcę z nim być. Nie dlatego, że go potrzebuję, aby żyć – rozmowa z psychologiem, psychoterapeutą Andrzejem Wiśniewskim

Zamrozić, by przetrwać

O tym, jak odcinamy się od ciała, jak przestajemy czuć, o podkulonych ogonach i nie takich brzuszkach rozmawiam z fizjoterapeutką, propagatorką bioenergetyki Lowena, MARZENĄ BARSZCZ*. 

Mechanika kwantowa w badaniach świadomości

„Aby zrozumieć, na czym polega świadomość czy wolna wola i jaki jest mechanizm ich powstawania, trzeba porzucić klasyczną sokratejską koncepcję, zakładającą, że świadomość jest produktem mózgu. Wywodzący się z tego pogląd, że mózg jest komputerem, a wzbudzenia neuronów – akson – synapsa – akson są w istocie zerojedynkowymi bitami, niczego w istocie nie wyjaśnia” tłumaczy dr Kozłowski. Przełom w badaniach nad psychiką i świadomością może – jego zdaniem – przynieść dopiero zastosowanie do ich opisu technik i metod mechaniki kwantowej.

Umów się na wizytę!


HOLIPSYCHE – Ośrodek Terapeutyczno Rozwojowy
Pl. Joachima Lelewela 2
01-638 Warszawa
oraz
Ul. Jana Kozietulskiego 1 lok. 2
01-552 Warszawa

Poniedziałek – piątek
9:00 - 21:00