To cykl sześciu spotkań skierowany do mężczyzn, którzy są zainteresowani poznawaniem i rozwijaniem kontaktu ze swoją MĘSKOŚCIĄ.

Zarówno w wymiarze osobistym – zastanowimy się, co oznacza męskość indywidualnie, dla każdego z nas: jak postrzegamy samych siebie, co w sobie lubimy, a co chcielibyśmy w sobie zmienić, bądź rozwinąć. Wejdziemy też w świat RELACJI – rodzinnych, damsko-męskich, czy zawodowych – i przyjrzymy się temu, jak to jest być mężczyzną w kontakcie z innymi ludźmi.

Skupimy się też na męskości w wymiarze psychologii głębi – dzięki światu greckich bogów odkryjemy, z jakimi ARCHETYPAMI każdy z nas ma najsilniejszy kontakt i w jaki sposób możemy wykorzystać na naszą korzyść kryjący się w nich potencjał. Nasze spotkania będą też okazją to stworzenia męskiej WSPÓLNOTY – przestrzeni na przeżycia i na wymianę myśli w grupie mężczyzn.

We współczesnych czasach coraz bardziej zacierają się granice pomiędzy płciami. Jednocześnie w naszej kulturze mało jest miejsca na głębszą refleksję nad pytaniami: „co to znaczy być, czuć i zachowywać się jak mężczyzna? czy istnieją różne rodzaje męskości? jak wygląda inicjacja w dorosłe życie – z chłopca w mężczyznę? w jaki sposób mężczyzna może podejmować swoje role w świecie – ojca, syna, partnera, przyjaciela, szefa, pracownika?”. Z drugiej strony, jesteśmy zalewani plastikowymi poradami zawierającymi krótkie i powierzchowne instrukcje w tym temacie. Stworzyliśmy te warsztaty dla mężczyzn, aby zaproponować inne rozwiązanie. Dzięki GŁĘBOKIEMU i PRAKTYCZNEMU podejściu jungowskiej psychologii analitycznej i psychologii procesu Arnolda Mindella – na drodze osobistych doświadczeń i eksperymentów – sprawdzimy, co drzemie w naszym męskim wnętrzu.

Podczas kolejnych spotkań:

  • Zastanowisz się, co oznacza dla Ciebie męskość, czy istnieją obszary zakazane dla mężczyzny, skąd czerpiesz pomysły na to, jak być mężczyzną, jakie daje Ci to możliwości, a jak ogranicza – i czy istnieją alternatywy. Przyjrzysz się temu, na czym – według Ciebie – polega rola mężczyzny w bliskich związkach, grupach, pracy i rodzinie oraz czego potrzebują Twoje relacje. Popracujesz też nad powracającymi do Ciebie sytuacjami i konfliktami z innymi ludźmi.
  • Odkryjesz swoje wiodące ARCHETYPY MĘSKOŚCI i dowiesz się, jak zastosować praktycznie ich moc w Twojej codzienności. W męskiej grupie zastanowimy się wspólnie nad tym, jakie mity przejawiają się współcześnie u mężczyzn – i jak się w nich odnajdujemy.
  • Przyjrzysz się temu, jak SEKSUALNOŚĆ wyraża się w Twoim ciele, emocjach i zachowaniach oraz skąd czerpiesz poczucie własnej atrakcyjności. Zastanowimy się, w jaki sposób świat społeczny stwarza przestrzeń dla seksualności, a jak ją ogranicza.
  • Będziesz miał okazję rozpoznać swoją SIŁĘ I MOC – i rozważysz, jak najlepiej realizować je w otaczającym Cię świecie.

Być autentycznym mężczyzną oznacza móc rozwijać te cechy, które stanowią nasz wewnętrzny potencjał i wrodzone predyspozycje. Jeśli nasza naturalność jest akceptowana i dozwolona, jednocześnie pojawia się w nas autentyczność i poczucie własnej wartości. Już od wczesnego dzieciństwa, najpierw rodzina, a później kultura stanowią lustro, w którym postrzegamy siebie jako godnych akceptacji lub nie. Jeśli musimy zbytnio się naginać, aby zyskać akceptację, może się zdarzyć, że w końcu przywdziejemy fałszywą maskę i zaczniemy grać rolę, która będzie daleka od tego, co w nas prawdziwe.

Szczegóły organizacyjne:
Warsztaty odbędą się w poniedziałki w godzinach 18-21 w dniach: 06.03 / 13.03 / 20.03 / 27.03 / 03.04 / 10.04
Miejsce: Warszawa, Ośrodek Terapeutyczno-Rozwojowy INSPIRO, ul. Kozietulskiego 1 lok. 2
Prowadzą: Adam Kościuk i Karol Domański.
Cena uczestnictwa: przy wpłacie do końca stycznia wynosi 540 zł za wszystkie zajęcia, po tym terminie koszt warsztatów to 600 zł.
Zapisy: tel.: +48 533 782 123, mail: info@inspirowarszawa.pl