Zapraszamy na zajęcia adaptacyjno – edukacyjne dla dzieci od 2 do 4 lat, które niedługo już przekroczą próg „prawdziwego” przedszkola.

Rozstanie z rodzicem, czy oswojenie do reguł panujących w przedszkolu dla niejednego dziecka i rodzica to nie lada wyzwanie. Celem tych zajęć jest pomoc dziecku przejść przez okres separacji od rodzica oraz wsparcie go w bezstresowym starcie w grupie przedszkolnej.

Na czas trwania zajęć rodzice, opiekunowie będą proszeni o opuszczenie sali, będzie się to jednak odbywało stopniowo, metodą małych kroków oraz z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i tempa dziecka oraz rodzica.

W myśl, że każda potrzeba małego dziecka jest bardzo ważna, chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń w której każde dziecko będzie bawić się, rozwijać swoje zdolności, zdobywać nowe umiejętności. Zajęcia te mają na celu wspieranie naturalnych zasobów dziecka, tj. ciekawość świata, spontaniczność, szczerość, chęć pytania i odkrywania. Pamiętając również o tym, że dzieci w tym wieku nadal najbardziej potrzebują poczucia bezpieczeństwa oraz m.in. uwagi oraz przestrzeni dla siebie.

Na zajęciach poprzez zabawę będziemy pobudzać wszystkie zmysły. Będziemy m.in. ugniatać, budować, uczyć się piosenek i wierszyków, turlać, biegać, tańczyć, szukać, lepić, relaksować się, malować, rysować, wydzierać, drzeć, wyklejać, wycinać, słuchać bajek.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o znane i sprawdzone metody pedagogiki przedszkolnej oraz wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka. Podczas ich trwania wystąpią takie elementy jak: zabawy edukacyjne, ruchowe, relaksacyjne, plastyczne oraz zabawy muzyczne, trening czystości, trening umiejętności społecznych.

Struktura zajęć jest stała, co da dzieciom poczucie bezpieczeństwa i przewidywalności oraz w sposób spokojny i bezpieczny przygotuje dzieci do stałego planu dnia w przedszkolu.

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy!

Prowadząca: Ewelina Nęcka, psycholog kliniczny, pedagog, wychowawczyni.
Informacje i zapisy: tel. 533 782 123, mail: info@inspirowarszawa.pl
Termin: zajęcia będą odbywać się w lipcu i sierpniu w kolejne piątki w godzinach 9.15 – 10.00
Liczebność: grupy będą liczyć 7-12 dzieci
Koszt: jedne zajęcia kosztują 30 zł, wpłatę prosimy uiścić za całość (9 zajęć)  lub w rozbiciach na dwie raty (5 + 4 zajęcia) na konto: Inspiro Joanna Barlińska, nr. rachunku 61 1140 2004 0000 3002 7586 7265
Miejsce: Ośrodek terapeutyczno – rozwojowy INSIPRO, Warszawa ul. Kozietulskiego 1 lok. 2
Uwagi: Podczas zajęć będą wykorzystywane różne materiały (nawet brudzące), lepiej więc zabrać ze sobą ubrania na zmianę. Prosimy o przynoszenie obuwia zmiennego.

Ilość miejsc jest ograniczona wielkością sali, w przypadku większej liczby chętnych decydować będzie kolejność zgłoszeń.