Ile muszę się jeszcze nastarać, żeby w końcu być  z siebie zadowoloną, by uzyskać uznanie? Czy jeśli zrobię jeszcze jeden fakultet, będę szczuplejsza, zarobię więcej – zasłużę wreszcie na miłość?  Czy jeśli mi się to wszystko uda, będę w końcu „widziana”? Czy usłyszę aprobatę w głosie swojego partnera, czy pochwali mnie szef?

 

Nie mając akceptacji dla siebie samych, szukamy jej w innych. Z utęsknieniem czekamy na moment docenienia. I kiedy on w końcu następuje (bo to się przecież zdarza), okazuje się, że to jednak nie to, że niewystarczająco, za mało, za słabo…Poddajemy w wątpliwość otrzymaną „nagrodę”, że ironia albo złośliwość… Czy ona, aby nie nabijała się ze mnie? Tracimy pewność, więc zaczynamy od nowa. Tym razem postaram się naprawdę, będę bardziej, napiszę lepiej, zrobię więcej! Krok po kroku, robi się z tego pogoń za chwilą uznania, w której gubimy kontakt ze sobą, ignorujemy nasze emocje i doznania. Stłumione przeżycia jednak nie znikają, tylko „wbudowują” się w nasze ciała, usztywniają je. Jednocześnie też coraz trudniej jest nam czuć się swobodnie, naturalnie. Przez napięcia i blokady nie może przepływać fala radości, przez zaciśnięte gardło trudno nam jest się śmiać. Właściwie trudno nam jest cokolwiek poczuć.

 

Jakby to było pozwolić sobie na mniej, wolniej, a czasami może nawet na wcale? Zgodzić się na to, co jest i żyć bardziej dla siebie? Jak pisała Alice Miller „Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do mnie”Jeżeli jesteś już w jakikolwiek sposób na tej drodze, zapraszamy na warsztat, w trakcie którego będziemy właśnie zbliżać się do siebie. Zajęcia będą prowadzone metodą Lowena, która pozwala na odkrywanie siebie poprzez ciało i emocje. W trakcie będzie przyglądać swojej relacji z ciałem i z jego prawdziwymi potrzebami. Sprawdzimy, jak stoimy na własnych nogach, ile oparcia nam dają na dzisiaj. Z pewnością będziemy też dużo oddychać, wzdychać, tupać, może nawet krzyczeć, a wszystko to w poszukiwaniu naszego przepływu, energii w ciele, naszego życia. W tak ożywionych ciałach będziemy stwarzać przestrzeń dla przyjęcia głębokiego przeżywania.

 

Warsztat skierowany jest do osób, które:

 

–  wydaje im się, że muszą zasłużyć, aby ich ktoś lubił, kochał,

– czują, że już nie dają rady, a nie mogą się do tego przyznać,

– starają się wszystkich zadowolić i spełniać oczekiwania,

– podchodzą do życia perfekcyjnie i w sposób kontrolujący,

– przeżywają samotność i wyobcowanie,

– nie umieją być słabymi, wchodzić w zależność, korzystać z pomocy i troski innych,

– skrywają pokłady smutku, lęku i złości,

– wszystkich, z którymi ta treść w jakiś sposób rezonuje.

Przeciwwskazania do uczestnictwa w zajęciach:
– nadwrażliwość na krzyk
– terapia psychotropowa i stany psychotyczne
– ciąża i połóg
– aktualnie trwające stany ostre – pourazowe bądź infekcyjne
– padaczka, jaskra

 

W zajęciach nie powinny brać udziału pary, członkowie rodziny ani bliscy znajomi

Prowadzący: Marta Daniun – Poduch, Jarosław Józefowicz,
Asysta: Iwona Tarnowska
Miejsce: Splot Artystyczny przy ulicy Śniadeckich 17

Termin: Niedziela, 12 maja

Godziny zajęć: 10.00 – 18.00 z przerwą na obiad
Koszt: 320  zł za spotkanie płatne przelewem.
PROMOCJA – przy zapłacie do 20 marca , oraz w dla uczestników naszych poprzednich warsztatów i grup ćwiczeniowych 250 zł.

Nr. konta: 61 1140 2004 0000 3002 7586 7265, Inspiro Joanna Barlińska, ul. Kozietulskiego 1m2 01-552.

Rezerwacja miejsca następuje po zgłoszeniu mailowym i uiszczeniu zapłaty.
Rezygnacja z zajęć do 10 dni przed warsztatami oznacza zwrot całej kwoty, później wpłata nie podlega zwrotowi i nie może być przeniesiona na inny termin, ani na inną osobę.
Zapisy: kontakt@inspirowarszawa.pl, tel. 533 782 123
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu