Na człowieka można popatrzeć jak na wielowarstwowy tort: ciało, emocje i intelekt to poszczególne warstwy, które, przenikając się, dają doskonale skomponowaną całość. Tylko się cieszyć tym, co mamy! A jednak nie zawsze umiemy delektować się sobą, raczej zachowujemy się jak ktoś wyjadający bakalie z ciasta – z upodobaniem sięgamy po intelekt, rzadko i niechętnie po emocje, zaś doświadczenia ciała w ogóle wycinamy ze świadomości, trochę jakbyśmy rozszczepiali się na głowę i resztę, resztę uznając za niebyłą. W efekcie nadmiernie obciążona głowa nie ogarnia, nie daje rady, po prostu – w głowie się nie mieści, zaś ciało i emocje żyją swoim życiem, o którym dowiadujemy się, że jest, poprzez symptomy, bóle, napięcia, itp.
Człowiek jest całością: oczywiście myśleniem (słynne „myślę, więc jestem”), ale też ciałem i czuciem. Czy są jakieś emocje, które kogoś wyjątkowo nie dotyczą? Nie ma! Czy określając siebie, można pominąć choćby najmniejszy kawałeczek ciała? Nie da się! Wszystkie nasze aspekty są ważne, każdy z nich z osobna i wszystkie razem stanowią o jakości bycia. Żeby wiedzieć jak naprawdę smakuje życie, potrzeba je przeżywać w pełni, w sposób holistyczny, doświadczając siebie w całości.
24 września 2018 rozpoczynamy cykl spotkań „Ku wnętrzu” w nurcie Analizy Bioenergetycznej, podczas którego będzie wiele okazji, aby otworzyć się na pełnię przeżywania. Twórca metody Alexander Lowen pisał: „Bioenergetyka to przygoda odkrywania samego siebie”. Zapraszam do przeżycia wspólnie przygody wsłuchiwania się w głos własnego wnętrza, gdzie przede wszystkim karmić będziemy to, co w głowie się nie mieści – emocje, ciało, ducha i doświadczenie, ale też zrobimy trochę miejsca dla głowy, intelektu i poznania.

Zajęcia obejmować będą wymiar indywidualny, relacyjny i grupowy, podejmowane będą min. takie zagadnienia: Jaki mam kontakt ze sobą? Kim jestem dla siebie? Co dzieje się w moim ciele, czego ono chce, co mówi o mnie? Co mnie porusza, a co zamyka? Jakie emocje dopuszczam, na jakie nie mam zgody? W jaki sposób moje procesy psychiczne i emocjonalne wyrażają się poprzez ciało? Jaką historię opowiada zbroja mojego ciała?

Tematy poszczególnych zajęć:

1.Poznając siebie przez ciało
2.Dotąd – odtąd – moje granice
3.Spójne tak, wyraźne nie
4.Pomiędzy muszę a nie chcę
5.Potrzebuję? Potrzebuję!
6.Czuję, więc jestem,
7.Od smutku do złości, od złości do smutku
8.Lęk a wolność
9.Daleko i blisko
10.Ja w relacjach cz.1
11.Ja w relacjach cz.2
12.Na do widzenia

Uwaga: Grupa ma charakter otwarty, można przyjść na dowolnie wybrane zajęcia. Jednak, jak w większości metod, z kolejnymi spotkaniami uczestnicy uczą się coraz lepiej korzystać z zajęć, oswajają się z nowymi rzeczami na pierwszych spotkaniach, aby później móc głębiej doświadczyć kolejnych, dlatego zachęcam do doświadczenia całego cyklu.

Przeciwskazania: Metoda Lowena(Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Proszę o rozważenie, czy możecie z niej korzystać, szczególnie gdy w grę wchodzą:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:
– duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.

Prowadzący: Jarosław Józefowicz http://inspirowarszawa.pl/o-nas/jaroslaw-jozefowicz/, asysta Marcin Bochenko oraz Iwona Tarnowska
Zapisy: tel. 533 782 123, mail:kontakt@inspirowarszawa.pl
Termin: kolejne poniedziałki 24 września, 1,8,15,22,29 października 5,12,19,26 listopada 3,10 grudnia 2018, godz. 18.30-21
Cena: 100 zł/zajęcia, 10% zniżki przy wpłacie za cały cykl do 10 września
Miejsce: Centrum Żoliborz, Plac Inwalidów 10.

W celu zagwarantowania miejsca prosimy o wpłatę (także za pojedyncze zajęcia) na nr konta: Inspiro Joanna Barlińska, nr rachunku 61 1140 2004 0000 3002 7586 7265

Proszę zabrać ze sobą wygodny strój typu dres oraz większy ręcznik i wodę do picia.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona wielkością sali, decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo w zapisach mają osoby, które uczestniczyły w poprzednich zajęciach cyklu „ Ku wnętrzu”
W przypadku rezygnacji do 3 dni przed rozpoczęciem cyklu lub poszczególnych zajęć zwracam połowę wpłaconej kwoty. Przy rezygnacji późniejszej opłata przepada.