Ile życia, wciąż otaczają nas ludzie. Każdego dnia jesteśmy z innymi, razem przechodzimy przez najrozmaitsze życiowe sytuacje – w rodzinie, w pracy, czy wśród znajomych i przyjaciół. Powszechnie przyjmuje się, że relacje są czymś ważnym, uznaje się je nawet za jeden ze składników szczęścia. Jednak, gdy przychodzi co do czego, przekonujemy się, że współbycie bywa problematyczne, wcale nie tak łatwo stworzyć satysfakcjonujące więzi; czasem już nie wiadomo, czy to szczęście, czy wręcz przeciwnie…

Przekazy medialne zachęcają nas do relacji uśmiechniętych, gdzie nie ma trudności, konfliktów i łez. Za młodu zazwyczaj w to wierzymy i według tego wzoru staramy się coś zbudować z drugim człowiekiem, jednak kolejne doświadczenia pokazują, że życie takie nie jest. Relacja ma się dobrze i karmi, gdy tętni życiem, gdy jest w niej miejsce na wszystko, bo umiemy sobie radzić z tym, co się między nami wydarza, a nie, że coś się nie wydarza.

Zapraszam na zajęcia, podczas których bliżej przyjrzymy się związkom międzyludzkim, będziemy odkrywać i doświadczać siebie w różnorodnych relacyjnych odsłonach i kontekstach.

 

O cyklu „Ku wnętrzu”
Zajęcia „Ja w relacjach” jest częścią cyklu „Ku wnętrzu”, którego zamysłem jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej poznawanie siebie od różnych stron, w szczególności odkrywanie głosu własnego ciała. Po co tak? Na człowieka można popatrzeć jak na wielowarstwowy tort – ciało, emocje, intelekt. Poszczególne warstwy przenikają się, dając doskonale komponującą się całość. Nie zawsze jednak umiemy delektować się pełnym smakiem, raczej zachowujemy się jak ktoś wyjadający bakalie z ciasta. Z upodobaniem sięgamy po intelekt, rzadko i raczej niechętnie po emocje, zaś doświadczenia ciała z różnych powodów wycinamy ze świadomości, trochę jakbyśmy rozszczepiali się na głowę i resztę, resztę uznając za niebyłą. Tym razem, podczas zajęć, zrobimy odwrotnie: skupimy się przede wszystkim na ciele i emocjach, a głowę odsuniemy odrobinę na bok. Spróbujemy w ten sposób przybliżyć się do doświadczania życia w pełny i naturalny sposób, za którym w większości pewnie trochę tęsknimy, wszak człowiek jest całością: ciałem, myśleniem, czuciem. Czy są jakieś emocje, które kogoś wyjątkowo nie dotyczą? Nie ma! Czy określając siebie, można pominąć choćby najmniejszy kawałeczek ciała? Nie da się! Żeby wiedzieć jak naprawdę smakuje życie, czerpać z niego satysfakcję i radość, przeczuwamy, że trzeba je przeżywać w sposób holistyczny, nie tylko poprzez wybrane fragmenty. Alexander Lowen, twórca Analizy Bioenergetycznej, pisał:„ Bioenergetyka to przygoda odkrywania samego siebie”. Zapraszam do przeżycia wspólnie przygody odkrywania głosu swojego ciała i swoich emocji, snucia pogłębionych refleksji, do spotkania z własnym wnętrzem.

Prowadzący: Jarosław Józefowicz, asysta Marcin Bochenko

Zapisy: tel. 533 782 123, mail: kontakt@inspirowarszawa.pl

Termin: Najbliższe zajęcia odbędą się 18.06 w godz. 18.30-21

Miejsce: Żoliborz, Plac Inwalidów 10.

Cena: 100 zł/zajęcia

W celu zagwarantowania miejsca prosimy o wpłatę (także za pojedyncze zajęcia) na nr konta: Inspiro Joanna Barlińska, nr rachunku 61 1140 2004 0000 3002 7586 7265

Proszę zabrać ze sobą wygodny strój typu dres oraz większy ręcznik i wodę do picia.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona wielkością sali, decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo w zapisach mają osoby, które uczestniczyły w poprzednich zajęciach cyklu „ W głowie się nie mieści”.

W przypadku rezygnacji do 3 dni przed rozpoczęciem cyklu lub poszczególnych zajęć zwracam połowę wpłaconej kwoty. Przy rezygnacji późniejszej opłata przepada.

 

Przeciwskazania:

Metoda Lowena(Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Proszę o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Sytuacje uniemożliwiające udział w zajęciach:

– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra

Sytuacje, kiedy dobrze zachować szczególną ostrożność na siebie:

– duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych12